Какъв ужас! Лудогорец изживя най-големия си кошмар в евротурнирите

Червеният картон на Форстър дойде малко след първия гол във вратата на Илиев и на практика реши всичко в мача Снимка: Getty Images

В най-ужасния си мач в евротурнирите до момента, Лудогорец загуби с 0:6 от Еспаньол в Каталуния в група H на Лига Европа.

Срещата протече по възможно най-кошмарния начин за българския шампион, като още през първото полувреме отборът инкасира три гола и остана с 9 души на терена. Така Лудогорец изравни най-голямата си загуба в Европа до момента, като миналото 0:6 беше от Арсенал в Шампионската лига преди три години.

"Орлите" влязоха вяло в мача тази вечер и в 4-ата минута вече изоставаха. Оскар Мелендо получи в наказателното поле и откри резултата пред очите на заспалата защита в зелено.

В 12-ата минута Рафаел Форстър направи фатална грешка, изпусна Кампусано зад гърба си и после го повали като последен в защитата. Логично, бразилският защитник получи директен червен картон и Лудогорец остана с човек по-малко.

В 19-ата минута Пламен Илиев увисна при един ъглов удар, Луис Лопес надскочи Кешеру и с глава направи 2:0.

Ужасът стана пълен в 35-ата минута, когато Горалски спря с ръка в пеналта удар към Илиев и получи втори жълт картон, а съдията отсъди и дузпа за Еспаньол.

От бялата точка Матиас Варгас покачи на 3:0, а до края на полувремето домакините можеха да вкарат още, веднъж и гредата спаси българския тим, а Илиев спаси на няколко пъти.

В тази първа част Лудогорец не организира нито една адекватна атака.

Второто полувреме също беше мъчително за гледане и се игра изцяло пред вратата на гостите.

В 52-ата минута Кампусано направо 4:0, а 20 минути преди края от сходна позиция се разписа и Педроса.

В 76-ата минута Ферейра получи на ръба на засадата и прехвърли Илиев за 6:0, а в края гредата още един път помогна на "орлите".

Въпреки кошмара обаче, Лудогорец остава на второто място в групата благодарение на убедителните победи в първите си два мача.

В другия мач тази вечер Ференцварош и ЦСКА Москва завършиха 0:0. Така в класирането Еспаньол води с 10 т., Лудогорец е с 6, Ференцварош с 5, а ЦСКА Москва - с 1.