Жиру счупи каръка, Миланов стана герой за МОЛ Види

08.11.2018, 21:40 (обновена 08.11.2018, 21:57)
БАТЕ Борисов - Челси 0:1

Жиру най-сетне откри головата си сметка през сезона

Челси се класира на 1/16-финалите в Лига Европа с четвъртата си поредна победа в група L на турнира.

"Сините" спечелиха с 1:0 гостуването на БАТЕ Борисов с победен гол на Оливие Жиру - негов първи за сезона. Лондончани обаче не играха добре и стигнаха с късмет до победата, а домакините пропуснаха поредица от положения.

В началото БАТЕ създаде две ситуации и първо Бага уцели гредата, после Кепа Арисабалага трябваше да се намесва. До края на полувремето Челси не създаде нито една опасност, но в 52-ата минута поведе.

Емерсон центрира отляво и Оливие Жеру с глава откри резултата.

Домакините реагираха с нови две положения пред Кепа, а гредата още веднъж спаси испанския вратар. В последните секунди БАТЕ удари трета греда в мача след далечен удар.

В другия мач от групата българският национал Георги Миланов стана герой за МОЛ Види и донесе домакинската победа с 1:0 над ПАОК.

Миланов се разписа в 50-ата минута и малко по-късно беше заменен, а отборът му удържа победата, която го изкачи на второто място в класирането.

В групата води Челси с пълен актив от 12 т., следва МОЛ Види с 6, а БАТЕ Борисов и ПАОК имат по 3.

Oще: бате  бате борисов  георги миланов  група  лига европа  мол види  паок  сините  челси