Ливърпул пак засече срещу Наполи и ще решава съдбата си в последния кръг

Ловрен отдавна не беше вкарвал в Шампионската лига, но този път спаси Ливърпул от загуба Снимка: Getty Images

Ливърпул отново не успя да победи Наполи и стигна само до 1:1 на своя "Анфийлд" в група Е на Шампионската лига.

Така "мърсисайдци" ще трябва да чакат до последния кръг от груповата фаза, за да си гарантират класирането за елиминациите.

Първата лоша новина за Юрген Клоп дойде при контузията на Фабиньо, който беше принудително заменен в 19-ата минута.

В 21-ата минута Наполи поведе със спорен гол. Върджил ван Дайк получи удар и падна в близост до централната линия. Гостите контраатакуваха и след центриране отдясно Дрис Мертенс овладя и разстреля Алисон по диагонала за 1:0.

ВАР провери редовността на гола, но не отчете нито нарушение срещу Ван Дайк, нито засада при атаката.

До почивката Ливърпул не успя да направи кой знае какво, за да изравни, а беснеещият срещу съдиите Юрген Клоп получи жълт картон от главния рефер.

През втората част Наполи се дръпна твърде назад и не успя да опази преднината си. В 65-ата минута играчите на Карло Анчелоти се провалиха в защита и оставиха Деян Ловрен непокрит при един ъглов удар. Хърватинът с глава направи 1:1.

До края натискът на Ливърпул продължи, но чисти положения пред Мерет нямаше.

В края се стигна и до спречкване между играчите, но не и до опасни положения за вратарите.

Така всичко в групата ще се реши в последните мачове. Ливърпул остава лидер с 10 т., следван от Наполи с 9. Трети е Залцбург със 7 след днешната победа с 4:1 като гост над аутсайдера Генк.

В последния кръг Наполи посреща Генк и при победа се класира, без значение от другия двубой.

Ливърпул гостува на Залцбург и не трябва да губи мача, за да е сигурен в продължаването си напред в Шампионската лига.