Какъв шок! Рома стори немислимото срещу неузнаваемо слабата Барса

10.04.2018, 22:43 (обновена 10.04.2018, 23:45)
Рома - Барселона 3:0

Манолас тъкмо е отбелязал решителния гол, който в крайна сметка изхвърли Барса от Лигата

Рома сътвори най-голямата сензация в Шампионската лига този сезон и отстрани Барселона след победа с 3:0 в една от великите вечери в историята на "Стадио Олимпико".

"Вълците" бяха загубили с 1:4 първия мач след цели два нещастни автогола, но изиграха незабравим реванш пред своята публика и продължават на полуфинал с общ резултат 4:4 и повече голове на чужд терен.

Рома изненада Барса с агресивна игра и излезе напред в резултата още при първото си положение.

В 6-ата минута Един Джеко получи топка между двама защитници на съперника, успя да я обработи и да завърши покрай Тер Щеген за 1:0.

Домакините създадоха още няколко положения през първата част, след която можеха да съжаляват, че не водят поне с 2:0. Патрик Шик на два пъти не отправи добри завършващи удари, а Тер Щеген спаси изстрел на Джеко с глава. Барселона се ограничи само до два неточни удара на Меси от фаул.

През втората част гостите продължиха да играят неузнаваемо слабо, а в 58-ата минута Жерар Пике свали Джеко на земята в наказателното поле и Рома получи дузпа.

Зад топката застана Даниеле де Роси и не пропусна да удвои преднината на тима си - 2:0. Само още един гол беше нужен на Рома, а до края имаше достатъчно време.

Веднага след това обаче реферът спести втори жълт картон на Фацио за грубо нарушение.

В 79-ата минута резервата Ел Шараауи можеше да се разпише отблизо, но Тер Щеген спаси.

Вратарят не можеше да направи нищо три минути по-късно, когато Костас Манолас засече центриране от корнер на близката греда и хвърли "Олимпико" в екстаз - 3:0!

Барса най-сетне се събуди и натисна, но без резултат. Към края Дембеле не успя да уцели отдалеч опразнената от Алисон врата и това беше последната ситуация за гостите.

Рома удържа и накрая ликуваше, докато един от фаворитите в турнира Барселона напуска надпреварата.

Oще: барса  барселона  вълците  даниеле де роси  дузпа  един джеко  жерар пике  изненада  костас манолас  марк-андре тер щеген  немислимо  неузнаваемо слаб  обрат  олимпико  рома  сензация  фаворит  шампионска лига  шок