11.04.2016, 15:10 (обновена 12.04.2016, 19:54)

1 от 3 снимки Назад Напред

Ибра изпуска дузпа срещу Сити

Пропускът на Ибрахимович от бялата точка може да коства много на парижани в реванша

Пари Сен Жермен стигна само до 2:2 у дома срещу Манчестър Сити в дербито на богаташите от 1/4-финалите на Шампионската лига.

Парижани ще търсят успех на „Етихад“, за да достигнат първи полуфинал в най-престижния европейски клубен турнир в историята си и да разочароват „гражданите“ при първото им участие на тази фаза в надпреварата.

Проблемите за ПСЖ стават още по-големи, след като Лоран Блан няма да може да разчита на наказаните Блез Матюиди и Давид Луис.

Хавиер Пасторе и Марко Верати са дълготрайно контузени, а притесненията за Блан за малко да станат още по-големи, след като вратарят Кевин Трап бе заменен на почивката при победата с 2:0 над Гингам през уикенда, но треньорът на ПСЖ увери, че стражът ще е готов за реванша със Сити.

Лукас Моура, който се очаква да замени наказания Матюиди, отбеляза и двата гола при успеха срещу Гингам, а Блан даде почивка на почти всичките си титуляри, като Кавани и Ибрахимович дори не бяха на пейката.

Манчестър Сити също спечели двубоя си от Висшата лига. Давид Силва най-вероятно ще е готов за сблъсъка във вторник вечер, но Венсан Компани, въпреки че поднови тренировки, и грешникът от първата среща – Фернандо – остават извън строя.

„Гражданите“ отпадаха на 1/8-финалите в два поредни сезона, като и в двата пъти бяха изхвърлени от Барселона. Сега са за първи път на 1/4-финалите и ще искат да продължат доброто си представяне.

ПСЖ пък отпадна на 1/4-финалите последните три сезона. През 2012/13 парижани имаха преднина от 3:1 след първия мач у дома с Челси, но загуба с 0:2 на „Стамфорд Бридж“ ги изхвърли от турнира.

Въпреки резултата от първата среща, ПСЖ все още е смятан за фаворит от букмейкърите. Липсата на опит от страна на Сити на този етап от надпреварата може да се окаже решаващ.

Има вероятност двубоят на „Етихад“ да се превърне в партия шах и един гол да реши всичко, но може да станем свидетели на ново голово шоу. А защо не и дузпи?

Сити спечели и двата си сблъсъка в европейските клубни турнири, стигнали до рулетката на дузпите: срещу Мидтиланд за Купата на УЕФА през сезон 2008/09 и отново същия сезон, срещу Олборг на 1/8-финалите. ПСЖ пък загуби от Рейнджърс след дузпи в квалификациите за Купата на УЕФА през сезон 2001/02.

Oще: блез матюиди  венсан компани  давид луис  дузпа  единсон кавани  златан ибрахимович  кевин де бройне  лоран блан  лукас моура  мануел пелегрини  пари сен жермен  псж  серж орие  серхио агуеро  тиаго силва  фернандиньо  фернандо  четвъртфинали  шампионска лига