Лудогорец изпоти ПСЖ, но загуби

Дяков и останалите от Лудогорец затрудниха гостите най-вече през първото полувреме. Пропуснатата дузпа при 1:2 обаче се оказа решаваща Снимка: Getty Images

Лудогорец показа големия си потенциал, но загуби от Пари Сен Жермен с 1:3 в първия си домакински мач за сезона от групите на Шампионската лига.

Българският шампион затрудни гостите най-вече през първото полувреме, когато успя и да поведе в резултата. Слабо начало на втората част и пропусната дузпа от Моци обаче наклониха везните в полза на звездната селекция на ПСЖ.

Французите започнаха с агресивна преса и още в 6-ата минута Лудогорец загуби топката в опасна зона. Кавани получи и стреля от движение, но малко встрани от вратата на Стоянов.

Лудогорец се чувстваше все по-комфортно на терена с всяка следваща минута и първо направи опасна контраатака след корнер за ПСЖ, а после спечели пряк свободен удар малко пред наказателното поле отдясно на вратата на гостите.

Зад топката застанаха Марселиньо и Натанаел, но ситуацията беше доста по-удобна за левичар. Натанаел стреля, построената от Ареола стена се разпръсна, а вратарят игра с топката, но не успя да я отклони - 1:0 за Лудогорец и 25-те хиляди на „Васил Левски" изригнаха.

„Орлите" продължиха да играят прибрано и да убиват темпото след получения гол, а звездите на ПСЖ показваха признаци на изнервеност. Френският шампион не успяваше да стига до чисти голови положения и в тези минути близо до гола беше единствено Лукас Моура с изстрел извън наказателното поле.

В 41-ата минута обаче цялата защита на Лудогорец заспа, Матюиди получи на ръба на засадата и веднага стреля зад Владислав Стоянов, за да изравни резултата.

При 1:1 ПСЖ излязоха доста по-спокойни за второто полувреме и веднага след почивката започнаха да създават положения. Първо Ди Мария не успя да уцели вратата, после обаче той центрира остро от пряк свободен удар и Кавани засече с глава за 1:2.

Минутата беше 56-а и пред Лудогорец имаше достатъчно време. „Орлите" не се предадоха и само три минути по-късно спечелиха дузпа. След центриране отдясно и разбъркване в наказателното поле падналият на земята Тиаго Мота се извъртя и събори Марселиньо. Съдията Павел Краловец беше категоричен - дузпа за Лудогорец и жълт картон за Мота.

Както обикновено, с изпълнението се зае Козмин Моци, който обаче стреля слабо и Ареола без особени затруднения спаси удара му. ПСЖ веднага нанесе нов удар и в 60-ата минута, когато Моура центрира отдясно към Кавани и уругваецът майсторски засече във вратата, за да направи резултата 3:1 за гостите.

Играта на Лудогорец рухна в тези минути и скоро Пари Сен Жермен стигна до ново чисто положение, но Матюиди отблизо не успя да уцели вратата, след като беше изведен от Кавани. До края французите свалиха темпото и спокойно затвориха мача, като нелоши положения се откриха пред Ди Мария и Урие, но Стоянов и двата пъти спаси вратата си. За Лудогорец опасно стреля Кафу отдалеч, но Ареола спаси, а за повече нямаше време.

В другия мач от групата Арсенал победи Базел с 2:0 с два гола на Тио Уолкът още през първото полувреме. Така в класирането ПСЖ и Арсенал имат по 4 точки, а Базел и Лудогорец по една.

За българския отбор предстои гостуване на „артилеристите" на 19 октомври.