Байерн отново вилня в Лондон, този път жертвата беше Челси

Байерн нямаше проблем да отнесе Челси насред Лондон Снимка: Getty Images
Байерн нямаше проблем да отнесе Челси насред Лондон

Байерн Мюнхен разби Челси с 3:0 на "Стамфорд Бридж" в 1/8-финалите от Шампионската лига и на практика си осигури участие в следващата фаза още преди реванша.

Баварците още веднъж вилняха в Лондон, където в груповата фаза на турнира помляха Тотнъм със 7:2 през есента. Тази вечер Роберт Левандовски записа гол и две асистенции, докато Серж Гнабри блесна с два гола за успеха.

През първата част гостите имаха преимущество, владееха повече топката и създаваха повечето положения.

На два пъти обаче Вили Кабайеро спря Роберт Левандовски с навременни излизания от вратата си. Най-близо до гола беше Томас Мюлер, който удари гредата с глава в 35-ата минута.

Челси играеше на контраатака, но също имаше своите положения, като Мануел Нойер се отчете с едно добро спасяване при шут на Маркос Алонсо.

В 51-ата минута Байерн заслужено откри резултата. Серж Гнабри осъществи отлична комбинация с Левандовски, като полякът центрира отляво и самият Гнабри завърши за 1:0.

Челси изпадна в нокдаун и съвсем изнемогваше в защита. Само след три минути Гнабри отбеляза за 2:0, отново след пас на Левандовски.

Байерн свали темпото, но заслужаваше да получи дузпа малко по-късно за игра с ръка на Кристенсен.

В 76-ата минута все пак се стигна до трети гол. Алфонсо Дейвис проби по левия фланг и сервира на Левандовски, който на празна врата нямаше как да пропусне за 3:0.

В 84-ата минута Маркос Алонсо получи червен картон за безсмислено груба проява и саблен удар срещу Левандовски. Така Челси трябваше да доиграе с 10 души.

Реваншът на "Алианц Арена" е на 18 март и изглежда протоколен.