Клоп: Още не мога да повярвам, че Юнайтед отстрани ПСЖ

Юрген Клоп още не може да повярва Снимка: Getty Images
Юрген Клоп още не може да повярва

Юрген Клоп коментира загубата на Пари Сен Жермен с 1:3 срещу Манчестър Юнайтед в реванша от осминафиналите на Шампионската лига и каза, което изхвърли парижани от турнира.

Тимът на Томас Тухел бе взел комфортна преднина от 2:0 в първия мач на „Олд Трафорд“, но „червените дяволи“ продължиха напред, благодарение на правилото за повече голове на чужд терен след спорна дузпа и точния удар в последната минута на Маркъс Рашфорд от бялата точка.

„Знам, че не е лесно да спечелиш всички мачове, но те ще бъдат шампиони (в лигата – б.а.“, каза Клоп в интервю Canal Football Club.

ПСЖ има бруталните 20 точки аванс пред втория Лил в Лига 1, като е и с мач по-малко, но в Шампионската лига отново се провали, като много, включително и Клоп, не могат да повярват, че парижани отново пропиляха удобна преднина.

„Отпаднаха от Шампионската лига след един от най-каръшките мачове, които съм гледал през живота си – продължава Клоп.

Гледах и си казах: „Уау, това е от мачовете, които просто не можеш да загубиш“, но те го загубиха.

И този мач беше различен от онзи срещу Барселона, защото бяха по-добри в първия мач срещу Барселона, а в следващия Барселона бе по-добрият отбор.

Това беше липса на късмет, защото те бяха по-добри и в двата мача (срещу Юнайтед – б.а.). Такова нещо се случва много рядко.“

Ливърпул се класира за четвъртфиналите в Шампионската лига, отстранявайки Байерн Мюнхен, а сега ще се изправят срещу Порто.

През уикенда тимът на Юрген Клоп отново се изкачи на върха във Висшата лига след победа с 2:1 над Тотнъм и има две точки аванс пред Манчестър Сити, който обаче е с мач по-малко.