Жиру за гола-бижу: Малко късмет...

Оливие Жиру донесе минималната победа с 1:0 на Арсенал при гостуването на Цървена звезда в 85-ата минута с подобие на задна ножица в четвъртък вечер и „артилеристите“ продължават да са уверено начело в група Н на Лига Европа с три победи от три мача.

Френският нападател свикна да отбелязва подобни красиви попадения, като започна 2017 година година с онзи фамозен гол с „удара на скорпиона“ срещу Кристъл Палас.

Сега Жиру вкара още едно бижу, но дори и той призна, че е имал малко късмет, пращайки топката в горния десен ъгъл на бившия вратар на Лудогорец Милан Борян.

„В тази позиция можех да успокоя топката и да се огледам за някой съотборник. Не видях никого и затова реших да опитам. Както срещу Палас, имах малко късмет и топката се оплете в мрежата.

Радвам се за отбора. Беше много труден мач заради страхотната атмосфера тук, феновете подкрепяха отбора си постоянно, но сме доволни от трите точки“, сподели след мача Жиру.

Арсенал игра последните 10 минути с човек повече, след като Милан Родич бе изгонен за втори жълт картон.