Левски помечта, но за кратко: Хайдук обърна "сините" и ги изхвърли от Европа

Охандза бележи изравнителния гол, с който надеждите на Левски приключиха

Левски приключи участието си в евротурнирите през този сезон след загуба с 1:2 в реванша с Хайдук Сплит.

С общ резултат 3:1 хърватите отстраниха Левски, а пред празните трибуни на "Георги Аспарухов" "сините" допуснаха обрат в края, след като поведоха през втората част.

В началото Левски установи контрол над топката и играеше по-активно, а няколко центрирания създадоха напрежение пред вратата на Стипица.

Чисто голово положение за "сините" обаче нямаше, а най-сериозните им опити бяха един неточен удар с глава на Жорди Гомес и едно прострелно центриране на Прохазка от пряк свободен удар.

След средата на полувремето Хайдук пое инициативата и надигра Левски.

Няколко сериозни положения пред Митрев като по чудо се разминаха без гол - първо рикошет след далечен удар на Бари за малко не прати топката във вратата, после и вратарят на Левски се намеси решително на два пъти.

"Сините" лесно губеха топката и изнемогваха в защита при набезите на хърватите, но се разминаха без получен гол през първите 45 минути.

През втората част Левски отново опита да вземе инициативата и да изнесе играта по-напред, но Хайдук продължаваше да е по-опасният отбор.

Още едно страхотно спасяване на Митрев запази нулевото равенство в 64-ата минута, а веднага след това домакините нанесоха своя удар.

При бърза атака отдясно Цветкович центрира в наказателното поле, а влезлият в игра преди малко Сержиу Буш се извиси и с глава вкара дебютния си гол за Левски.

Попадението изравни общия резултат от двата мача, но не след дълго късметът се обърна на страната на Хайдук. В 79-ата минута резервата Франк Охандза беше оставен да стреля, а нещастен рикошет направи топката невъзможна за Митрев и тя влетя във вратата му - 1:1.

Левски свали гарда и в 85-ата минута оставеният сам Ерцег вкара втори гол за гостите с хубав удар в далечния ъгъл.