Велик мач между Аякс и Байерн с шест гола и два червени картона

Байерн беше на път да се издъни и да изпусне първото място, но удържа масираните атаки на домакините Снимка: Getty Images

Аякс и Байерн Мюнхен завършиха 3:3 на "Йохан Кройф Арена" в незабравим мач от група Е на Шампионската лига.

Зрителите видяха фамозни обрати, два червени картона и страхотни изпълнения между двата тима, за които това беше директна битка за първото място.

Домакините се нуждаеха от победа, за да изместят Байерн от върха и се бориха до последно да я постигнат, но в крайна сметка баварците печелят групата с 2 т. пред своя съперник.

Роберт Левандовски откри за гостите в 13-ата минута, но повечето събития останаха за след почивката. Вратарят на Аякс Андре Онана се прояви с изключителни спасявания, а в 61-ата минута Душан Тадич изравни резултата след перфектна атака на холандците.

Няколко минути по-късно устремът на Аякс беше прекъснат от директен червен картон на Максимилиан Вьобер, който влезе брутално на Леон Горецка на тъчлинията и пое към съблекалнята.

В 75-ата минута и Байерн остана с човек по-малко, защото Томас Мюлер опита да обезглави Таляфико с каратистки удар в главата и нямаше как също да не види червения картон.

Аякс се възползва и в 82-ата минута поведе от дузпа за нарушение на Жером Боатенг. Точен отново беше Душан Тадич и домакините вече се виждаха първи в групата.

За три минути обаче Байерн отново излезе напред. Първо Таляфико направи дузпа срещу Тиаго и Левандовски изравни за 2:2, а после резервата Кингсли Коман изведе баварците напред с фалцов удар.

В дългото добавено време в центъра на вниманието отново беше Таляфико - той изравни за 3:3, но оставащите две минути не стигнаха на Аякс за подвиг.

В другия мач от групата Бенфика победи АЕК с 1:0 в мач без значение. Португалците вече се бяха класирали за Лига Европа напролет.