Сити има под 6 процента шанс да отстрани Ливърпул

10.04.2018, 11:37 (обновена 10.04.2018, 16:34)

1 от 5 снимки Назад Напред

Ливърпул - Сити 3:0

Все още не е ясно дали Салах ще бъде готов за сблъсъка. С него и без него, резултатът и историята са на страната на Ливърпул...

Първите мачове от четвъртфиналната фаза на Шампионската лига през този сезон изглежда, че решиха по-голяма част от интригата още преди реваншите.

Двата най-очаквани сблъсъка: Реал Мадрид – Ювентус и Ливърпул – Манчестър Сити, завършиха с безапелационно 3:0 в полза на единия отбор.

Освен това, „кралете“ ще имат подкрепата и на своя „Бернабеу“ в реванша в сряда вечер, а Юве изглежда наистина обречен и без никакъв шанс да продължи напред.

Сити поне загуби с класическия резултат като гост и ще има шанс да поправи грешката си на „Етихад“ в по-интересния мач във вторник, но преднина от 3:0 дава сериозен аванс на Ливърпул.

Но какъв точно?

Според статистиката на УЕФА, едва в седем случая отбор, загубил гостуването си с 0:3 в първия четвъртфинал, е успял да обърне резултата и да продължи напред.

За сметка на това, историята сочи, че Юве няма абсолютно никакви шансове срещу Реал.

Вижте в галерията какво казва историята и какви са шансовете на всеки един от 1/4-финалистите да достигнат до фазата на полуфиналите.

Oще: 1/4-финали  2017/18  байерн мюнхен  барселона  жерар пике  ливърпул  манчестър сити  полуфинали  реал мадрид  рома  севиля  четвъртфинали  шампионска лига  шансове  ювентус