Барса започна с хеттрик на Меси и червен картон

Меси започна вихрено в това издание на Лигата Снимка: Getty Images
Меси започна вихрено в това издание на Лигата

Барселона започна убедително участието си в групите на Шампионската лига с 4:0 над гостуващия ПСВ Айндховен.

Звездата Лионел Меси изригна с хеттрик на "Камп Ноу", едно попадение добави Усман Дембеле, а каталунците се отчетоха и с червен картон на Юмтити.

Меси откри резултата в 32-ата минута с изключително изпълнение на пряк свободен удар. В 74-ата минута самостоятелна акция на Дембеле донесе успокоителен гол за 2:0.

Три минути по-късно Меси покачи на 3:0 след асистенция на Иван Ракитич. В 79-ата минута Самюел Юмтити си издейства ненужен втори жълт картон и остави Барса с 10 души, но това не попречи на отбора да вкара още един гол.

Три минути преди края Меси се възползва от подаване на Суарес и оформи хеттрика си за крайното 4:0.