Барса излъга Юнайтед на "Олд Трафорд" с автогол

Луис Суарес отправи головия удар, който се оказа победен за Барселона, но попадението беше записано на Люк Шоу Снимка: Getty Images

Барселона спечели с 1:0 срещу Манчестър Юнайтед на "Олд Трафорд" в първия мач между двата тима от 1/4-финалите на Шампионската лига.

Ранно попадение, записано като автогол на Люк Шоу, се оказа единствено в срещата, която предложи голяма битка и доста равностоен футбол.

Попадението падна още в 12-ата минута при първото по-чисто положение в мача.

Меси получи зад защитата и центрира, Луис Суарес стреля с глава от малък ъгъл и след лек рикошет в ръката на Люк Шоу топката влезе във вратата.

Първоначално страничният съдия вдигна засада, но такава нямаше и след намеса на ВАР попадението беше признато - то обаче беше записано като автогол на Люк Шоу.

Оттам нататък Юнайтед успя да изнесе играта по-напред и на моменти затрудняваше Барселона и правеше опасни атаки. Нямаше обаче стопроцентови ситуации пред Марк-Андре Тер Щеген.

В 29-ата минута Смолинг разкървави Лео Меси с брутално влизане в гръб, за което даже не беше отсъдено нарушение.

В 36-ата минута грешка на Линдельоф доведе до опасен удар на Филипе Коутиньо, но Де Хеа спаси с крак.

Към края на полувремето шанс се откри пред Диого Далот с глава, но той стреля много неточно. След почивката Рашфорд беше на добра позиция, но ударът му също беше разочароващ.

До края Де Хеа отрази един шут на Жорди Алба, а после беше на мястото си и когато Меси го обстрелва от фаул.

В последните минути мачът стана двуостър, но нови голове не паднаха и Барса си спечели предимство преди реванша на "Камп Ноу" идния вторник.