Атлетико усмири Байерн за 1:0

27.04.2016, 23:32 (обновена 28.04.2016, 12:02)

1 от 2 снимки Назад Напред

атлетико мадрид

Атлетико спечели първия полуфинал в Шампионската лига срещу Байерн с 1:0 с гол на Саул

Атлетико Мадрид спечели първия полуфинал в Шампионската лига срещу Байерн с минималното 1:0, като голът вкара Саул в 11-ата минута на мача. Домакините изиграха мача много правилно тактически, но и късметът беше на тяхна страна.

Тимът на Диего Симеоне успя да опази Роберт Левандовски и не позволи топката да стига твърде често до полската голова машина на баварците.

Бранителите на Атлетико са пуснали едва пет гола в Шампионската лига този сезон, а мадридският тим не допусна гол в последните си 4 мача в Испания. Специалистите очакваха нападателите на Байерн да се справят това - все пак от началото на сезона в Шампионската лига Байерн е вкарал 28 гола в 10 мача.

Саул вдъхна надежда на домакините с индивидуалната си акция в 11-ата минута, когато се справи с четирима играчи на гостите, за да вкара. След това домакините постепенно отстъпиха инициативата на Байерн, но пък гостите извадиха лош късмет - Дъглас Коста и Алаба уцелиха по веднъж гредата.

Това е девети гол за Саул във всички турнири този сезон и той е най-резултатният халф на тима в хода на кампанията на Атлетико.

В първите 35 минути нападателите на Байерн успяха да отправят само един удар към вратата на Ян Облак, който игра на много високо ниво и спаси поредица от удари.

През второто полувреме играчите на Атлетико минаха центъра малко след 65-ата минута, а много сериозният натиск на Байерн не даде особен резултат. После гостите се поумориха и започнаха по-често да губят топката. Така натискът им поотслабна.

Малко преди края - в 76 минута Фернандо Торес получи пас от Коке, справи се с бранителя на Байернс срещу него и стреля към вратата, но и той уцели греда.

Силната защита, изградена от Атлетико - на моменти в половината на Байерн оставаше само Торес, всички други, включително и Гризман пазеха вратата на Облак - означава, че домакините записаха 14-и мач без гол у дома в последните си 16 домакинства в Шампионската лига.

Реваншът е в Мюнхен във вторник, а победителят ще играе на финала срещу победителя от другия полуфинал между Манчестър Сити и Реал, като първият мач между тях завърши 0:0.

Oще: артуро видал  атлетико мадрид  байерн  диего симеоне  полуфинал  роберт левандовски  саул  хосеп гуардиола  шампионска лига