Как Тотнъм успя да спре Реал: 4 извода от сблъсъка на "Бернабеу"

Във вторник вечер Тотнъм показа, че има класата да впечатлява в сблъсъци като този с Реал. "Шпорите" можеха да победят, можеха и да загубят, но за играчите и мениджъра Почетино беше по-важно, че играта на отбора се получаваше в големи периоди от срещата. Ето какво научихме от снощния мач и как Тотнъм успя да изненада съперника си... Снимка: Getty Images
1. За Лорис и Навас няма невъзможни неща

Основната причина в мача да паднат само два гола бяха двамата вратари - на моменти спасяванията им изглеждаха направо свръхестествени. Юго Лорис, някога обвиняван, че го няма в големите мачове, отказа суперзвездите на Реал и особено в началото на второто полувреме спаси интригата в срещата. Ракетата, изстреляна от Роналдо, изискваше голяма прецизност, за да бъде отклонена, а преди това спасяването срещу Бензема е трудно въобще да се проумее - Лорис някак парира с крак удара от метър разстояние, при положение, че вече се беше хвърлил на другата страна.

На отсрещната врата блестеше Кейлор Навас, който продължава да бъде основният вратар на Реал, въпреки периодичните слухове, че Де Хеа и кой ли не друг ще бъде купен, за да го замени. Костариканецът успя да извади изстрела на Хари Кейн с глава при 0:0, а още по-важна беше намесата му в 70-ата минута, когато Кейн стреля ниско в далечния ъгъл и топката изглежда влизаше, но Навас някак успя да се протегне и да я отклони достатъчно надалеч. Снимка: Getty Images

2. Почетино пусна смел състав и планът му проработи

Маурисио Почетино не се притесни да експериментира с титулярния състав точно за тежкото гостуване на "Бернабеу". Не че и обстоятелствата не го принудиха. Без наказания Деле Али, Тотнъм излезе с централните нападатели Хари Кейн и Фернандо Йоренте заедно в атака, а зад тях свободна роля беше получил Кристиан Ериксен. Резултатите бяха изненадващо добри.

Кейн и Йоренте не впечатляваха със скорост, но физиката им и доброто им движение затрудняваха защитата на Реал. А и нападателите показаха добро взаимодействие помежду си. 20 минути преди края Йоренте изведе Кейн сам срещу Навас и уникалното спасяване на вратаря предотврати втори гол за Тотнъм. А още през първата част Йоренте трябваше да получи дузпа, защото беше препънат от Каземиро. Снимка: Getty Images

3. Героят в сянка

Ако очевидните герои на вечерта бяха двамата вратари, скритият герой беше един 21-годишен младок, който направи изключително обещаващо представяне. Хари Уинкс получи шанса да започне сред 11-те за Тотнъм дни след като направи дебюта си за английския национален отбор.

Срещу експертната и сработена до съвършенство халфова линия на Реал Модрич-Каземиро-Кроос, Уинкс показа самочувствие и качества, движеше се добре, влизаше здраво в единоборства и беше изключително точен в пасовете - даже завърши с по-висок процент точни подавания от Модрич. Маурисио Почетино работи сериозно с младите футболисти и затова няма проблем да им се доверява в такива мачове. Докато вероятно всеки от останалите топ отбори в Англия би преотстъпил Уинкс на някой средняк... Снимка: Getty Images

4. Реал просто не беше на топ нивото си

При всички хубави думи за Тотнъм, трябва да се отбележи, че "кралете" не показаха най-доброто от себе си и затова не успяха да победят. Тимът на Зинедин Зидан изигра мача на приливи и отливи и лековато пропусна доста положения, а Роналдо беше изнервен от самото начало. Личи си, че формата на Реал в момента е далеч от оптималната, макар че отборът е достатъчно добър, за да побеждава повечето си съперници, и без да показва най-доброто от себе си. Не беше далеч от това да победи и "шпорите" - а ще има втори шанс да го направи в ответния сблъсък на 1 ноември. Снимка: Getty Images

Мачът си заслужаваше, а Тотнъм си извоюва точка срещу шампионите на Европа в най-престижния европейски турнир.

"Шпорите" завършиха 1:1 срещу Реал Мадрид на "Бернабеу" снощи и определено впечатлиха с играта си срещу победителя в последните две издания на Шампионската лига.

Гостите поведоха след автогол на Рафаел Варан, звездата Кристиано Роналдо изравни от дузпа малко преди почивката, а след това и двата тима можеха да стигнат до победата.

Големи спасявания на вратарите обаче се оказаха решаващи за крайния резултат.

Вижте в галерията как Тотнъм успя да се опълчи на Реал и какви са основните изводи след мача.