Лудогорец засече срещу МОЛ Види пред погледа на Виктор Орбан

25.07.2018, 20:51 (обновена 25.07.2018, 22:05)
Апоел Беер Шева - Лудогорец 2:0

Снимка: © ludogorets.com

Вандерсон беше много близо до гола на два пъти, но нямаше шанс и така срещата завърши без голове

Лудогорец не успя да победи МОЛ Види като домакин в първи мач от втория предварителен кръг на Шампионската лига.

Срещата в Разград завърши 0:0, макар че премина при тотална доминация на българския шампион. Твърде много пропуски попречиха на "орлите" да откажат съперника с убедителна победа и сега всичко ще се решава на реванша.

В официалната ложа на "Лудогорец Арена" се появи и премиерът на Унгария Виктор Орбан, който е фен на унгарския шампион, доскоро известен като Видеотон.

Лудогорец доминираше напълно от самото начало на първото полувреме и пропусна редица положения. Гостите мислеха само как да не допуснат гол.

В 15-ата минута Лукас Саша накара Ковачик да се намесва за първи път, две минути по-късно Вандерсон го преодоля, но Фиола изчисти топката от голлинията. По-късно Клаудиу Кешеру направи сериозен пропуск, след като беше изведен от Марселиньо.

Българският шампион направи пропуск и през второто полувреме - в 55-ата минута Вандерсон не успя да намери вратата със силен диагонален удар.

Атаките на Лудогорец продължиха, но чистите ситуации секнаха. Якуб Шверчок влезе в игра на мястото на Кешеру и успя много технично да изведе Марселиньо, но страничният съдия вдигна несъществуваща засада.

До края Лудогорец продължи да атакува, но в действията на играчите вече липсваше острота и логично, голове не паднаха.

Вторият двубой ще се изиграе на "Панчо Арена" във Фелчут на 1 август.

Oще: вандерсон  видеотон  виктор орбан  квалификационен кръг  клаудиу кешеру  лудогорец  лудогорец арена  марселиньо  мол види  нулево равенство  орлите  пропуски  първи мач  разград  унгария  унгарци  якуб шверчок