Сити няма милост, Хофенхайм и Лион си вкараха шест гола

Давид Силва откри след половин час игра и мачът стана лесен за "гражданите" Снимка: Getty Images
Давид Силва откри след половин час игра и мачът стана лесен за "гражданите"

Манчестър Сити не срещна затруднения при визитата на Шахтьор Донецк и спечели с 3:0 в група F на Шампионската лига.

Давид Силва откри в 30-ата минута от воле, докато пет минути по-късно Аймерик Лапорт засече центриране от корнер на Де Бройне и удвои.

В 70-ата минута Бернардо Силва оформи класическия резултат, а с няколко пропуска се отчете Рияд Марез, заради което домакините се отърваха само с три гола във вратата си.

Далеч по-оспорвано беше в другата срещта от групата, в която Хофенхайм и Лион спретнаха голово шоу за крайното 3:3.

Бертранд Траоре откри за гостите в 27-ата минута след грешка на Кевин Фогт, но Хофенхайм обърна с два гола на Андрей Крамарич за 2:1.

Последва обрат и за Лион с попадения на Ндомбеле в 59-ата минута и на Мемфис Депай в 67-ата.

Така французите бяха изключително близо до победата, но в 92-ата минута Жоелинтон донесе точката на Хофе.

В групата Манчестър Сити води с 6 т., следва Лион с 5, а Хофенхайм и Шахтьор имат по 2.