Сити подходи лежерно и загуби реванша срещу Базел

07.03.2018, 23:34 (обновена 08.03.2018, 00:06)
Манчестър Сити - Базел 1:2

Жезус откри резултата, но впоследствие Сити допусна обрат

Манчестър Сити изненадващо загуби реванша срещу Базел на свой терен в 1/8-финал от Шампионската лига.

"Гражданите" отстъпиха с 1:2, но бяха спечелили с 4:0 първата среща и класирането им напред не беше под въпрос.

Очаквано, Пеп Гуардиола беше заложил на известен брой резервни футболисти и те започнаха добре мача, но допуснаха пълен обрат.

Сити откри още при първото си положение - в 8-ата минута Бернардо Силва намери Габриел Жезус през няколко защитници на Базел и бразилецът спокойно отбеляза на празна врата за 1:0.

Гостите обаче заиграха освободено и в 17-ата минута Елиунуси, озовал се сам в наказателното поле, изравни резултата със силен удар покрай Браво. „Гражданите" продължиха да контролират мача, но в 71-ата минута допуснаха втори гол.

Тогава Михаел Ланг изненада Клаудио Браво с изстрел в близкия ъгъл и топката влезе във вратата за 2:1.

Така Базел отпада с високо вдигната глава от Лигата, а Сити вече може да мисли за 1/4-финалите.

Oще: базел  бернардо силва  габриел жезус  гражданите  загуби  класиране  клаудио браво  лежерно  манчестър сити  михаел ланг  мохамед елиунуси  обрат  пеп гуардиола  реванш  резерви  сити  шампионска лига