Левски изхвърча инфарктно от Европа

Левски на Делио Роси се орезили срещу Вадуц, а публиката поиска оставката на треньора Снимка: levski.bg

Левски отпадна инфарктно от Лига Европа след горчива победа с 3:2 на "Георги Аспарухов" срещу Вадуц.

"Сините" загубиха първия мач с 0:1 и приключват с евротурнирите заради повече допуснати голове на собствен терен. Скромният тим от Лихтенщайн, който играе във втора дивизия на Швейцария, удържа в инфарктния реванш и причини нова срамна страница в историята на Левски.

Така българският отбор отпада още от първия си съперник в Лига Европа и изглежда дълбоката криза на "Герена" продължава.

Реваншът започна по идентичен начин с първия мач. Левски не осъществи масивен натиск в началото и опита само няколко плахи атаки отляво. Кабрал отправи и един удар отдалеч, който Хирцел изби в корнер.

В 25-ата минута Вадуц поведе при първото си сериозно положение. След изпълнение на тъч Досу заобиколи Иван Горанов, а няколко души в сини екипи го съпроводиха, докато той пробие и подаде на Мохамед Кулибали. Оставеният сам Кулибали си нагласи топката и с удар точно пред наказателното поле направи резултата 1:0 за Вадуц.

Левски успя да натисне по-сериозно в опит да върне гола и създаде напрежение след няколко поредни статични положения. Мариани пробва противниковия вратар с удар отдалеч, а центриранията не носеха особен успех.

В 35-ата минута усилията на домакините най-сетне дадоха резултат. Обертан комбинира със Сержиу Буш в наказателното и с добър удар в далечния ъгъл румънецът изравни - 1:1.

Левски се нуждаеше от още два чисти гола. На почивката Делио Роси изненада със смяна на вратаря и капитанът Божидар Митрев отстъпи мястото си на дебютанта Мартин Полачек. Оказа се, че Митрев е съобщил на Роси, че не се чувства добре.

Второто полувреме започна идеално за Левски. След центриране отляво на вратата на Вадуц топката беше лошо изчистена и падна точно на крака на Аймен Белаид, който отблизо направи 2:1 за Левски.

Само минути по-късно обаче гостите шокиращо изравниха. При центриране от статично положение вратарят Полачек тотално увисна при излизането си, Игор Тадич го изпревари и с глава се разписа на празната врата за 2:2.

Така Левски отново се нуждаеше от два гола, но тонусът в играта на българския отбор спадна. Все пак в 65-ата минута Давиде Мариани изведе Буш зад защитата, но нападателят си затвори ъгъла и се провали пред гола.

В 74-ата минута Сержиу Буш спечели дузпа за Левски и сам изпълни наказателния удар, но Хирцел хвана ъгъла и спаси удара му. Усетила накъде отиват нещата, публиката започна мощно да скандира "Оставка!".

До края скандирането се повтори няколко пъти, полетяха и предмети от трибуните към пистата. Настроението на играчите съвсем се помрачи, но в 85-ата минута Жерсон Кабрал внезапно върна надеждите с изумителен далечен удар, който беше неспасяем за Хирцел - 3:2.

Веднага след това Левски трябваше да получи нова дузпа за нарушение срещу Обертан, но съдията този път замълча. Кабрал отправи нов опасен удар отдалеч, но този път встрани от вратата.

В 89-ата минута Мариани можеше да завърши добра атака на домакините и да вкара решителен гол, но топката мина малко встрани. В самия край влезлият като резерва Станислав Костов си изкара глупав директен червен картон за бурна реакция.

Нервите взеха връх, а с последния съдийски сигнал Делио Роси беше изпратен с нови мощни викове "Оставка!". Към края бесните фенове започнаха и да чупят седалки и да ги хвърлят към терена.