17.07.2018, 19:29 (обновена 20.07.2018, 12:12)
Делио Роси

Снимка: © levski.bg

Левски на Делио Роси се орезили срещу Вадуц, а публиката поиска оставката на треньора

Левски отпадна инфарктно от Лига Европа след горчива победа с 3:2 на "Георги Аспарухов" срещу Вадуц.

"Сините" загубиха първия мач с 0:1 и приключват с евротурнирите заради повече допуснати голове на собствен терен. Скромният тим от Лихтенщайн, който играе във втора дивизия на Швейцария, удържа в инфарктния реванш и причини нова срамна страница в историята на Левски.

Така българският отбор отпада още от първия си съперник в Лига Европа и изглежда дълбоката криза на "Герена" продължава.

Реваншът започна по идентичен начин с първия мач. Левски не осъществи масивен натиск в началото и опита само няколко плахи атаки отляво. Кабрал отправи и един удар отдалеч, който Хирцел изби в корнер.

В 25-ата минута Вадуц поведе при първото си сериозно положение. След изпълнение на тъч Досу заобиколи Иван Горанов, а няколко души в сини екипи го съпроводиха, докато той пробие и подаде на Мохамед Кулибали. Оставеният сам Кулибали си нагласи топката и с удар точно пред наказателното поле направи резултата 1:0 за Вадуц.

Левски успя да натисне по-сериозно в опит да върне гола и създаде напрежение след няколко поредни статични положения. Мариани пробва противниковия вратар с удар отдалеч, а центриранията не носеха особен успех.

В 35-ата минута усилията на домакините най-сетне дадоха резултат. Обертан комбинира със Сержиу Буш в наказателното и с добър удар в далечния ъгъл румънецът изравни - 1:1.

Левски се нуждаеше от още два чисти гола. На почивката Делио Роси изненада със смяна на вратаря и капитанът Божидар Митрев отстъпи мястото си на дебютанта Мартин Полачек. Оказа се, че Митрев е съобщил на Роси, че не се чувства добре.

Второто полувреме започна идеално за Левски. След центриране отляво на вратата на Вадуц топката беше лошо изчистена и падна точно на крака на Аймен Белаид, който отблизо направи 2:1 за Левски.

Само минути по-късно обаче гостите шокиращо изравниха. При центриране от статично положение вратарят Полачек тотално увисна при излизането си, Игор Тадич го изпревари и с глава се разписа на празната врата за 2:2.

Така Левски отново се нуждаеше от два гола, но тонусът в играта на българския отбор спадна. Все пак в 65-ата минута Давиде Мариани изведе Буш зад защитата, но нападателят си затвори ъгъла и се провали пред гола.

В 74-ата минута Сержиу Буш спечели дузпа за Левски и сам изпълни наказателния удар, но Хирцел хвана ъгъла и спаси удара му. Усетила накъде отиват нещата, публиката започна мощно да скандира "Оставка!".

До края скандирането се повтори няколко пъти, полетяха и предмети от трибуните към пистата. Настроението на играчите съвсем се помрачи, но в 85-ата минута Жерсон Кабрал внезапно върна надеждите с изумителен далечен удар, който беше неспасяем за Хирцел - 3:2.

Веднага след това Левски трябваше да получи нова дузпа за нарушение срещу Обертан, но съдията този път замълча. Кабрал отправи нов опасен удар отдалеч, но този път встрани от вратата.

В 89-ата минута Мариани можеше да завърши добра атака на домакините и да вкара решителен гол, но топката мина малко встрани. В самия край влезлият като резерва Станислав Костов си изкара глупав директен червен картон за бурна реакция.

Нервите взеха връх, а с последния съдийски сигнал Делио Роси беше изпратен с нови мощни викове "Оставка!". Към края бесните фенове започнаха и да чупят седалки и да ги хвърлят към терена.

Oще: божидар митрев  вадуц  вратар  габриел обертан  герена  давиде мариани  делио роси  европа  евротурнири  жерсон кабрал  иван горанов  игор тадич  изхвърча  инфарктно  левски  лига европа  лихтенщайн  мартин полачек  мохамед кулибали  оставка  пропусната дузпа  публика  реванш  сержиу буш  сините  скандиране  смяна  треньор