Барса разнищи безпомощен Юнайтед

Барселона показа, че е от доста по-висока класа в сравнение с Юнайтед и нанесе тежко поражение на съперника Снимка: Getty Images

Барселона отнесе Манчестър Юнайтед с 3:0 на "Камп Ноу" и се класира за полуфиналите в Шампионската лига.

Каталунците доказаха превъзходството си в четвъртфиналния мач реванш и с общ резултат 4:0 отстраниха съперника, който беше доста безпомощен, въпреки обещаващите си първи минути.

Лео Меси изригна с два гола още преди почивката, вторият от които падна заради груба грешка на Давид де Хеа.

Но всъщност мачът започна страхотно за гостите и още преди да е изминала минута от началото, Маркъс Рашфорд беше изведен сам срещу Тер Щеген, но ударът му се отби в горната греда. После Юнайтед направи още една отлична атака, но Скот Мактоминей не успя да си спре топката в пеналта.

Постепенно Барселона взе нещата в свои ръце. В 11-ата минута Феликс Брих отсъди дузпа за каталунците, макар че Фред първо пое топката, а притичалият Иван Ракитич се спъна в него. Реферът разгледа ситуацията чрез ВАР и отмени решението си.

В 15-ата минута обаче дойде първият фойерверк от Меси и Барселона поведе.

Аржентинецът се възползва от грешка на Ашли Йънг, освободи си пространство пред наказателното поле и с перфектен удар с левия крак не остави шансове на Давид де Хеа - 1:0.

Пет минути по-късно и Фред сгреши при изнасянето на топката, Меси напредна и отправи слаб нисък удар с десния крак. Де Хеа сгреши фатално и пусна кълбото под плонжа си за 2:0.

Двете попадения бяха голям удар за Манчестър Юнайтед и Барселона продължаваше да владее положението. В самия край на първата част каталунците изпуснаха чисто положение, като този път Де Хеа се прояви в добра светлина и спаси удар отблизо на Сержи Роберто.

Пред Меси се откри шанс за хеттрик веднага след почивката, но ударът му беше блокиран.

В 61-ата минута Филипе Коутиньо реши всичко в този сблъсък. Той се освободи от Смолинг и със страхотен удар отдалеч наказа Де Хеа за 3:0.

До края мачът просто се доиграваше, макар че "червените дяволи" бяха близо до почетен гол на резервата Алексис Санчес. Тер Щеген обаче направи впечатляващо спасяване, за да запази суха мрежата си.