Салах и Фирмино довършиха Сити в реванша, Ливърпул е на полуфинал

10.04.2018, 22:42 (обновена 11.04.2018, 00:07)
Манчестър Сити - Ливърпул 1:2

Ливърпул имаше много тежки мигове през първото полувреме, но обърна след почивката

Ливърпул победи Манчестър Сити и в реванша между двата тима от Шампионската лига.

"Мърсисайдци" спечелиха с 2:1 на "Етихад" след обрат през второто полувреме и се класират на полуфинал с общ резултат 5:1.

Успехът обаче не дойде никак лесно, тъй като през първата част Сити тотално надигра съперника и съжаляваше, че води само с 1:0. Мениджърът Пеп Гуардиола беше изгонен от съдията на почивката и това определено се отрази на отбора му.

Домакините стартираха по мечтания начин и още във 2-ата минута откриха резултата. Върджил ван Дайк сгреши елементарно, като напусна зоната си и очакваше да бъде свирено нарушение на Стърлинг срещу него.

Стърлинг се възползва, изведе Габриел Жезус, а бразилецът с лекота разстреля Кариус за 1:0.

„Гражданите" наложиха сериозен натиск, докато Ливърпул се защитаваше панически и не можеше да направи нищо смислено в атака.

В 40-ата минута Бернардо Силва беше оставен да стреля, но ударът му срещна гредата. Веднага след това Кариус не успя да изчисти добре една топка и се стигна до гол на Лерой Сане, който обаче беше отменен заради несъществуваща засада - съдиите не видяха, че всъщност Джеймс Милнър отклони топката към Сане.

В края на полувремето Ливърпул направи първата си смислена атака, при която Окслейд-Чембърлейн не успя да нанесе точен завършващ удар, след като беше изведен от Салах.

След последния съдийски сигнал за полувремето Гуардиола размени реплики с рефера Антонио Матеу Лаос и след почивката се оказа изгонен на трибуните, откъдето догледа мача.

Сити не успя да задържи нивото от първата част и бързо получи гол.

В 55-ата минута при перфектна контраатака Садио Мане премина през защитата на съперника и беше повален от вратаря Едерсон, който не успя да улови топката. Мохамед Салах беше на точното място и технично копна над вратаря и покрай бранителите за 1:1.

На Манчестър Сити вече бяха нужни цели четири гола и импулсът в играта на домакините се загуби.

В 77-ата минута Отаменди допусна кошмарна грешка при изнасянето на топката, Роберто Фирмино му отне, спокойно напредна и с прецизен удар направи резултата 2:1 за гостите.

Малко по-късно още един гол на Сити беше отменен, като този път засада на Сане имаше.

Oще: антонио матеу  антонио матеу лаос  габриел жезус  грешка  довършиха  едерсон  етихад  засада  изгонен  лерой сане  ливърпул  манчестър сити  мениджър  мохамед салах  мърсисайдци  надигра  николас отаменди  обрат  отменен гол  пеп гуардиола  полуфинал  реванш  роберто фирмино  сити  съдия  шампионска лига