Лудогорец загуби битката в Унгария, но остава в играта

Миналия сезон Лудогорец беше отстранен от МОЛ Види, а сега загуби първия мач срещу Ференцварош Снимка: LAP.bg

Лудогорец загуби с 1:2 гостуването на Ференцварош в първия квалификационен кръг на Шампионската лига.

В първия си официален мач за сезона, "орлите" се бориха здраво с шампиона на Унгария и отбелязаха гол на чужд терен, но в крайна сметка отстъпиха на домакините, които се доказаха като тежък съперник.

На пълния стадион "Групама Арена" в Будапеща, Лудогорец започна плахо мача, а Фради бързо наложи домакински натиск и след няколко набега отдясно успя да открие резултата.

В 5-ата минута Ловренчич центрира, Нгуен Токмак изпревари Икоко и засече топката във вратата на Илиев за 1:0.

Две минути по-късно Пламен Илиев направи важно спасяване. Постепенно Лудогорец се изнесе по-напред и изравни играта. Ференцварош също започна да се пропуква в защита и в 31-ата минута допусна фатална грешка.

Домакините сгрешиха пас в своята половина, Дан Битон намери Мавис Чибота и конгоанецът стреля.

След спасяване от страна на вратаря, кълбото попадна в Якуб Шверчок, който беше на ръба на засадата и на празна врата нямаше как да сгреши за 1:1.

Преди почивката се откри още една ситуация пред Чибота, но той стреля високо в аут.

Съперниците започнаха предпазливо втората част, но лека-полека Ференцварош отново натисна и това даде резултат.

В 61-ата минута Токмак развинти Дяков и Икоко и центрира прострелно, а от точката на дузпата Олександър Зубков разстреля Илиев за 2:1.

Лудогорец реагира и изнесе играта напред, но този път не успя да върне гола, въпреки няколкото обещаващи атаки.

Към края на мача българският тим наложи тотален натиск, домакините обаче удържаха в защита, а в 96-ата минута Дибуш спаси удар от фаул на Шверчок.

Така в реванша, който е след седмица в Разград, българските шампиони ще трябва да наваксват един гол пасив.