Вундеркиндът на Монако съсипа Борусия, очакванията за спектакъл се потвърдиха

Мбапе стана герой на мача за Монако, докато Сократис трябваше да бъде изгонен през второто полувреме, но една от съдийските грешки в мача го остави на терена Снимка: Getty Images

Монако победи с 3:2 Борусия Дортмунд като гост в първи четвъртфинал между двата тима от Шампионската лига.

По-малко от 24 часа след атаката срещу автобуса на домакините, която отложи мача от вчера за днес, двата тима сътвориха очаквания спектакъл с много голове и интересни положения. Съдийството обаче не беше на ниво, като реферът Даниеле Орсато даде пресилена дузпа за Монако още в 16-ата минута за нарушение на Сократис срещу Мбапе.

Застаналият зад топката Фабиньо не успя да уцели вратата от 11-те метра и пропусна наказателния удар. Само две минути по-късно Монако се поправи и откри резултата чрез 18-годишния талант Килиан Мбапе, който посрещна отблизо центриране на Тома Лемар. При подаването обаче имаше засада, която страничният съдия проспа.

В 31-ата минута Шинджи Кагава имаше отлично положение да изравни, но не уцели вратата и Борусия плати скъпо. В 35-ата минута резултатът стана 2:0 за Монако след автогол на Свен Бендер, посрещнал с плонж центриране отляво и отклонил го в собствената си врата.

През второто полувреме тимът на Борусия излезе да обръща мача, подкрепян от над 60-те хиляди по трибуните. Монако се прибра в защита, но не удържа дълго.

В 57-ата минута Обамеянг пусна много хитро с пета към Шинджи Кагава, който веднага изведе Осман Дембеле на празна врата и французинът не сбърка - 1:2.

Домакините продължиха да натискат, но не успяха да оползотворят няколко изгодни ситуации, а Монако отново погледна към тяхната врата. В 76-ата минута Фалкао излезе на чиста позиция, финтира вратаря Бюрки, но не успя да уцели празната врата с левия крак и направи пропуска на вечерта.

Две минути по-късно изигралият голям мач Мбапе отбеляза втория си гол, като се възползва от грешка при изнасянето на Борусия Дортмунд и хладнокръвно завърши сам срещу Бюрки - 3:1 за гостите.

Борусия отново не се предаде. 6 минути преди края Шинджи Кагава се разписа за 2:3 и пак върна надеждите на феновете. До края на мача имаше и шансове за немците да стигнат до равенство, но те не успяха и ще имат много сложна задача на реванша.

Докато с победата и трите гола на чужд терен, Монако вече е фаворит за класиране на полуфиналите.