Арсенал наказа грешките на ЦСКА и докосва полуфинала

Рамзи създаде най-красивия момент в мача при третия гол за Арсенал Снимка: Getty Images
Рамзи създаде най-красивия момент в мача при третия гол за Арсенал

Арсенал победи ЦСКА Москва с 4:1 на "Емирейтс" в първи четвъртфинал от Лига Европа и още преди реванша вече гледа към полуфиналите в надпреварата.

Всички голове в мача паднаха през наситеното със събития първо полувреме, а по два пъти за "артилеристите" се разписаха Аарън Рамзи и Александър Лаказет.

Рамзи откри в 9-ата минута след отлична бърза атака, но в 15-ата минута гостите се върнаха в мача. Александър Головин изпълни по перфектен начин пряк свободен удар над стената и направи 1:1. Скоро след това Ахмед Муса можеше да изведе ЦСКА напред, но не нацели добре топката с левия крак от чиста позиция.

Руският тим игра открито и създаде още ситуации, но не беше точен в завършващата фаза, а разпиляната му защита скоро беше наказана отново. В 22-ата минута Месут Йозил спечели дузпа, след като беше препънат от Шенников, макар че беше започнал да пада предварително.

Лаказет отново даде преднина на Арсенал от бялата точка, а в 28-ата минута дойде и най-красивият момент. Йозил изведе Рамзи на ръба на засадата и уелсецът с много техничен удар от въздуха прехвърли Акинфеев за 3:1.

В 35-ата минута отново Йозил асистира и намери непокрития Лаказет, който не сбърка за 4:1.

През втората част Арсенал пропусна да вкара още, а на няколко пъти Рамзи беше близо до хеттрик. Гол на гостите правилно не беше признат заради засада, а за тях в игра се появи и българският национал Георги Миланов в 74-ата минута.

Малко по-късно Рамзи натресе гредата, но все пак Арсенал натрупа достатъчно убедителна преднина преди ответния двубой точно след седмица.