Само Юнайтед успя да наруши испанската доминация в Европа

27.05.2018, 00:28 (обновена 28.05.2018, 14:27)
3242344

Снимка: © Getty

Манчестър Юнайтед в единствения неиспански тим с европейска купа в последните пет години

Реал Мадрид спечели тринайсетия трофей от КЕШ/Шампионската лига в историята си след победа с 3:1 над Ливърпул във финала на Олимпийския стадион в Киев.

Така испанската доминация в Европа продължи, а новият сезон също ще започне с европейски трофей за Испания.

Победата на Реал означава и че ще гледаме мадридско дерби срещу Атлетико за Суперкупата на Европа.

Статистиката показва, че 13 от последните 14 европейски трофея в клубния футбол са в испански ръце.

Единственият отбор, който наруши испанската доминация в Европа е Манчестър Юнайтед. „Червените дяволи“ спечелиха трофея в Лига Европа през миналия сезон и се превърнаха в единствения неиспански тим с европейска купа в последните пет години.

В останалите случаи трофеите от Шампионската лига, Лига Европа и Суперкупата на УЕФА бяха спечелени от отбори от Испания.

В този период Реал Мадрид спечели четири пъти Шампионската лига и три пъти Суперкупата, Барселона – по веднъж ШЛ и Суперкупата, Севиля вдигна три трофея от Лига Европа, а Атлетико Мадрид спечели последното издание на втория по сила европейски клубен турнир.

Oще: 2017/18  26 май  аякс  гарет бейл  жозе моуриньо  киев  ливърпул  лига европа  манчестър юнайтед  пол погба  реал мадрид  финал  финал на лига европа  шампионска лига