Изпращането на Венгер май няма да е много тържествено: 4 извода след Арсенал - Атлетико 1:1

27.04.2018, 01:14 (обновена 29.04.2018, 17:23)

1 от 5 снимки Назад Напред

Арсенал - Атлетико Мадрид 1:1

Атлетико остана с човек по-малко в 10-ата минута, а почти веднага след това изгуби и треньора си Симеоне, който беше прокуден от скамейката. Арсенал игра силно, но претърпя голямо разочарование и в този мач...

Арсенал изпусна да победи Атлетико Мадрид като домакин в първия полуфинал от Лига Европа и стигна само до 1:1 на "Емирейтс".

От 10-ата минута нататък "артилеристите" играха с човек повече заради пресилен втори жълт картон на Вършалко и прекараха целия мач пред вратата на съперника, но не успяха да материализират превъзходството си.

В редица ситуации голът висеше на косъм и най-сетне падна в 61-ата минута. Александър Лаказет откри с глава след центриране на Уилшър и изглеждаше, че до края домакините могат да разгромят съперника и да си осигурят класиране на финала още в първия мач.

В 82-ата минута обаче Антоан Гризман наказа грешка на Косчелни и като от нищото Атлетико се добра до гол на чужд терен за 1:1.

През целия мач Ян Облак спасяваше всичко възможно на вратата на "дюшекчиите" и три минути преди края извади по уникален начин изстрел на Рамзи с глава.

Така реваншът в Испания на 3 май остава отворен, а разочаровани след първия мач определено са домакините. Атлетико измъкна максимума от сложната ситуация, в която се намираше, докато Арсен Венгер призна, че предвид развитието на мача това е бил "най-лошият възможен резултат" за неговия тим.

В галерията може да видите 4 основни извода след първия рунд от голямата битка в Лига Европа.

Oще: александър лаказет  анализ  антоан гризман  арсенал  артилеристите  атлетико  атлетико мадрид  беззъб отбор  втори жълт картон  гол на чужд терен  гост  грешка  дани уелбек  диего симеоне  дюшекчиите  евротурнири  защита  изводи  изпращане  лига европа  по арсеналски  пропуски  психологическо предимство  разочарование  съдия  типично  топчиите  треньор  трофей  тържествено  човек по-малко  шиме вършалко  ян облак