Наполи безпроблемно в групите, Истанбул ББ уплаши Севиля | webcafe.bg

Наполи безпроблемно в групите, Истанбул ББ уплаши Севиля

22.08.2017, 23:30 (обновена 23.08.2017, 00:08)
Севиля - Истанбул ББ 2:2

Ескудеро се радва със съотборниците си от Севиля на гола, с който изравни за 1:1 в напечения мач срещу Истанбул Башакшехир. В края домакините трепереха и гредата ги спаси от огромна издънка. Елиа откри за Истанбул в 17-ата минута, а Ескудеро изравни малко след почивката. В 75-ата минута Бен Йедер изведе Севиля напред за 2:1, но 8 минути по-късно Вишка направи 2:2, за да се стигне до напрегнатите последни минути

Наполи победи Ница с 2:0 като гост в плейофа реванш за влизане в групите на Шампионската лига.

Преди седмица италианците надделяха със същия резултат у дома и безапелационно се класират за груповата фаза на най-престижния европейски турнир. Тази вечер Хосе Мария Кайехон откри за Наполи малко след почивката, а Лоренцо Инсиние вкара втория гол минута преди края, а Наполи имаше пълно превъзходство и не остави съмнения, че е по-добрият отбор.

Много повече проблеми имаше Севиля при класирането си за групите. Испанците стигнаха до 2:2 срещу Истанбул Башакшехир на свой терен и благодарение на победата с 2:1 в първия мач успяха да отстранят съперника. В последните минути на днешния мач обаче турците натиснаха сериозно и бяха много близо до решителен трети гол, който да ги прати в групите. Ветеранът Емре Белозоглу обаче уцели гредата от пряк свободен удар и така в Шампионската лига ще играе Севиля.

По-рано казахстанският Астана, воден от старши треньора Станимир Стоилов, тръгна по пътя на немислим обрат на свой терен срещу Селтик.

"Детелините" бяха спокойни заради разгромната си победа с 5:0 на "Паркхед" в първия мач, но в реванша Астана поведе с 4:1 до 69-ата минута и се нуждаеше от още два чисти гола, за да преодолее шотландците. В последните 10 минути обаче Селтик отбеляза два гола и при краен резултат 3:4 все пак достигна до груповата фаза на турнира.

След отпадането си от Шампионската лига, Астана ще участва в групите на Лига Европа.

Всички резултати от плейофите за Шампионската лига тази вечер:

Астана - Селтик 4:3 (Селтик се класира с общ резултат 8:4)

Марибор - Апоел Беер Шева 1:0 (Марибор се класира при общ резултат 2:2 и по-малко допуснати голове на чужд терен)

Ница - Наполи 0:2 (Наполи се класира с общ резултат 4:0)

Риека - Олимпиакос 0:1 (Олимпиакос се класира с общ резултат 3:1)

Севиля - Истанбул ББ 2:2 (Севиля се класира с общ резултат 4:3)

Oще: астана  групи  групова фаза  истанбул башакшехир  истанбул бб  наполи  ница  общ резултат  плейоф  реванш  резултати  севиля  селтик  шампионска лига