Арсенал поправи гафа с БАТЕ

Арсенал победи с един автогол и две попадения от защитниците Сократис и Мустафи Снимка: Getty Images
Арсенал победи с един автогол и две попадения от защитниците Сократис и Мустафи

Арсенал се класира за осминафинал в Лига Европа след лека победа с 3:0 над БАТЕ Борисов на "Емирейтс".

Футболистите на Унай Емери бяха загубили с 0:1 първия мач, но сега без големи усилия поправиха гафа и оправдаха ролята си на фаворит в сблъсъка.

Още в 4-ата минута Закхар Волков си вкара автогол след центриране на Обамеянг отдясно и това даде нужния старт на "артилеристите". БАТЕ имаше шанс да изравни малко по-късно, когато Мустафи трябваше да чисти от голлинията, но после Арсенал натисна и в 38-ата минута поведе с 2:0.

Тогава Шкодран Мустафи засече с глава след корнер. От ъглов удар падна и третият гол, който дойде след почивката и този път го отбеляза Сократис.

Оттам нататък мачът се доиграваше, а Арсенал вече очаква съперника си на осминафиналите в турнира.