Реал и Ливърпул са на финал благодарение на съдиите: 4 извода след загубата на "мърсисайдци" от Рома

02.05.2018, 23:56 (обновена 05.05.2018, 12:15)

1 от 5 снимки Назад Напред

Рома - Ливърпул 4:2

Всичко започна чудесно за гостите, които вкараха от първото положение в двубоя. Но до края играта им периодично се влошаваше и те дадоха шанс на Рома за ново чудо. Защо се получи така и какво трябва да промени Ливърпул във финала? Вижте в изводите от мача

Ливърпул е на финал в Шампионската лига.

Тимът на Юрген Клоп успя да стори това, което твърде малко хора очакваха от него преди началото на сезона, и ще се изправи срещу Реал Мадрид в Киев в спора за трофея на 26 май.

Класирането беше извоювано в тежък полуфинал реванш срещу Рома на "Олимпико", загубен с 2:4. С общ резултат 7:6 "мърсисайдци" ликуваха накрая, но не изиграха добър мач и ги спаси най-вече убедителното 5:2 в първата среща.

На почивката Ливърпул водеше комфортно с 2:1 с голове на Мане и Вайналдум, а нещастният автогол на Милнър изглеждаше по-скоро маловажна подробност.

През второто полувреме обаче Един Джеко вкара дежурния си гол за 2:2, а Рома взе да реди положение след положение пред Лорис Кариус. На два пъти съдията Дамир Скомина не отсъди дузпи за Рома и "вълците" вкараха трето попадение едва 4 минути преди края чрез Наинголан.

В 92-ата минута те най-сетне получиха и дузпа, отбелязана също от Наинголан, но нямаха дори една атака време, за да потърсят пети гол и да пратят мача в продължения.

Какво научихме от този пореден драматичен голов спектакъл в Шампионската лига?

Вижте в галерията с 4 извода от Рома - Ливърпул 4:2.

Oще: автогол  анализ  анфийлд  благодарение  вълците  гордост  дамир скомина  джеймс милнър  джорджиньо вайналдум  директен футбол  дузпа  един джеко  еузебио ди франческо  загуба  изводи  киев  ливърпул  лице  мохамед салах  мърсисайдци  облик  обрат  общ резултат  олимпико  отпадане  полуфинал  преса  раджа наинголан  реал  реал мадрид  реванш  рим  римляните  роберто фирмино  рома  садио мане  съдии  съдийство  трудния начин  финал  финалист  финалисти  червените  шампионска лига  юрген клоп