Лудогорец отстрани Жрински и се доближи до групите на Лига Европа

Кешеру отбеляза победния гол след късметлийски рикошет. Нападателят направи и два пропуска през първата част Снимка: Ludogorets.com

Шампионът на България Лудогорец завърши 1:1 с Жрински Мостар и с общ резултат 2:1 отстрани босненците в третия квалификационен кръг на Лига Европа.

"Орлите" бяха стигнали до минимален успех в първия мач и водеха комфортно до самия край на реванша в Широки брег, за да се класират накрая за плейофа за влизане в групите на турнира.

Лудогорец за пореден път не игра впечатляващо и се успокои твърде много, след като откри резултата през първото полувреме, докато шампионите на Босна с нищо не успяха да застрашат вратата на Хорхе Броун чак до 80-ата минута на мача.

В 15-ата минута Клаудиу Кешеру можеше да открие, но не намери вратата. В 24-ата минута румънецът получи пас от Марселиньо и веднага стреля, а с помощта на рикошет топката се оплете в мрежата - 1:0 за българския отбор.

Две минути преди почивката Кешеру беше длъжен да отбележи отново, но изстрелът му на 2-3 метра от вратата попадна право в тялото на вратаря Солдо.

През втората част темпото спадна и мачът просто се доиграваше, тъй като Жрински нямаше никакъв шанс да отбележи три чисти гола и да направи обрат.

В 69-ата минута Вандерсон беше изведен на идеална позиция, но ударът му беше изчистен от голлинията. 10 минути преди края и Жрински най-сетне показа нещо в атака и Билбия стреля с глава, но Броун спаси вратата си.

В последната минута на добавеното време Неманя Билбия изравни резултата след елементарна грешка на вратаря Броун, който не успя да изчисти една топка пред вратата си. Изравняването обаче нямаше как да промени изхода на целия сблъсък.

Последният съперник на Лудогорец преди груповата фаза на Лига Европа е грузинският Торпедо Кутаиси, който загуби с 0:2 реванша срещу албанския Кукеши, но се класира с общ резултат 5:4.