Летящ старт на сезона за ЦСКА с разгром в Лига Европа

09.07.2019, 21:06 (обновена 09.07.2019, 22:17)
ЦСКА - Титоград 4:0

Снимка: © LAP.bg

С известна доза шанс Евандро (вдясно) отбеляза първия гол във вратата на Титоград и доста улесни мача за ЦСКА

ЦСКА-София започна отлично новия сезон и в първия си официален мач разби с 4:0 ОФК Титоград на "Българска армия".

Срещата от първия предварителен кръг на Лига Европа протече според очакванията - черногорците нямаха класата да се противопоставят на българския вицешампион и се стигна до убедителна домакинска победа.

ЦСКА започна агресивно, но не успя да стигне до ранен гол, макар че Али Соу излезе на изгодна позиция още в 3-ата минута.

В следващите минути гостите заиграха по-смело и на няколко пъти създадоха напрежение пред Черниаускас с дълги топки зад защитата. В 40-ата минута обаче "армейците" поведоха с доста щастлив гол и мачът стана далеч по-лесен за тях.

Тиаго Родригес стреля от фаул, топката коварно тупна пред вратаря Иванович и той я изпусна. Притичалият Евандро направи добавка и след странен рикошет резултатът беше открит - 1:0.

Само три минути по-късно при ново чисто положение пред вратата на Титоград Пламен Гълъбов разтресе напречната греда.

В 52-ата минута Греъм Кери стреля, последва рикошет и Иванович изби със сетни сили, а Тиаго Родригес от метър на празна врата направи добавка с глава за 2:0.

Едва две минути по-късно включване на Джеферсон в атака завърши с нов гол за ЦСКА. Бразилецът първо отлично свали с глава на Али Соу, а след като ударът на гамбиеца беше спасен, Джеферсон направи добавка за 3:0.

В 72-ата минута Кристиян Малинов отбеляза най-красивия гол за вечерта.

Вратарят Иванович изчисти лошо топката и я предостави на Малинов, който отдалеч я посрещна от воле без подготовка и я прати в опразнената врата за 4:0.

След отличния резултат ЦСКА си гарантира класирането напред в Лига Европа.

Реваншът срещу Титоград е следващия вторник, а във втория кръг съперник на "червените" ще бъде хърватският Осиек.

Oще: али соу  вратар  вратарска грешка  греъм кери  джеферсон  добри митов  евандро  кристиян малинов  късмет  летящ старт  лига европа  люпко петрович  офк титоград  първи кръг  първи официален мач  рикошет  сезон  тиаго родригес  титоград  цска  цска-софия  черногорци  шанс