Хазартен Ливърпул профука три гола преднина, но изтръгна победата

Салах се открои с два гола и беше заменен в края Снимка: Getty Images
Салах се открои с два гола и беше заменен в края

Ливърпул грабна неочаквано трудна победа в Шампионската лига с инфарктно 4:3 над Ред Бул Залцбург на "Анфийлд".

Носителите на трофея от миналата година водеха с 3:0 до 36-ата минута, но после гостите разгърнаха мощта си в атака и успяха да изравнят резултата, преди Ливърпул все пак да стигне до победата.

Всичко вървеше по план за Юрген Клоп в началото и с голове на Садио Мане, Анди Робъртсън и Мохамед Салах "мърсисайдци" дръпнаха с 3:0.

В 39-ата минута обаче Хий-Чан Хванг финтира отлично в наказателното поле и със силен удар намали на 1:3.

След почивката Такуми Минамино засече майсторски от воле за 2:3, а 4 минути по-късно асистира на младия голаджия Ерлинг Браут Хааланд, който на празна врата направи 3:3.

Дивата радост на Залцбург обаче продължи кратко, тъй като след десетина минути Фирмино свали с глава към Салах, който заби втория си гол и донесе победата на Ливърпул.

В другия мач от групата Генк удържа 0:0 срещу Наполи и така неаполитанците събраха 4 т. на върха, следвани от Залцбург и Ливърпул с по 3 и Генк с 1.