Барса се развихри в протоколен мач, Сити не победи Селтик | webcafe.bg

Барса се развихри в протоколен мач, Сити не победи Селтик

06.12.2016, 23:53 (обновена 07.12.2016, 00:10)
325

Снимка: © getty

Меси вкара десетия си гол в груповата фаза.

Отборът на Барселона разнищи с 4:0 гостуващия Борусия Мьонхенгладбах в последна среща от група С на Шампионската лига. Победата донесоха Лионел Меси и Арда Туран, който се развихри с хеттрик.

Двубоят нямаше никакво значение за „каталунците“, които бяха сигурни за първата позиция в групата, а съперникът им вече си бе подсигурил участие в Лига Европа.

В 16-ата минута Меси даде преднина на своите, а до края на полувремето промяна в резултата нямаше.

След почивката главно действащо лице на терена бе Арда Туран, който бе сред малкото титуляри на Барселона, които участваха в срещата.

До 53-ата минута турският халф вкара два гола, а 67-ата оформи хеттрика си, което означаваше, че тимът му има 20 попадения в група С този сезон.

В другата срещата Манчестър Сити не успя да победи Селтик и завърши 1:1 с шотландците

Oще: 2016  арда туран  барселона  борусия мьонхенгладбах  голове  групова фаза  лига европа  лионел меси  манчестър сити  резултати  селтик  шампионска лига