Челси и Барса размениха по един удар, Меси се отпуши срещу "сините"

Меси най-сетне вкара на Челси в деветия си мач срещу "сините". Голът на чужд терен дава предимство на Барса преди реванша Снимка: Getty Images

Челси и Барселона завършиха 1:1 на "Стамфорд Бридж" в първия рунд от мегасблъсъка на 1/8-финалите в Шампионската лига.

Домакините играха изключително силно тактически и през повечето време успяваха да блокират Барса, създадоха и по-чистите положения. Каталунците имаха контрола върху топката през 70% от времето, но бяха безидейни в атака и вкараха след единствената груба грешка, допусната от Челси в защита.

Английският шампион стартира активно, но скоро Барса подхвана типичните си разигравания, докато „сините" бързо губеха кълбото, след като го отнемат. В 15-ата минута Меси копна топката към Паулиньо, който стреля с глава, но малко встрани от вратата.

Впоследствие няколко изригвания на Уилиан завариха неподготвена защитата на Барселона. Първо бразилецът навърза няколко противници и си спечели пряк свободен удар, от който Марко Алонсо стреля, но Тер Щеген спаси.

После Уилиан на два пъти уцели гредите с далечни удари, при които вратарят беше безпомощен. Малко след това лошо изчистване на Пике даде възможност на Азар да шутира от воле, но топката мина малко над вратата.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени и Барселона продължи да владее топката без да застрашава Куртоа.

В 62-ата минута Уилиан най-сетне отбеляза гола, който заслужаваше след двете си греди. Той беше оставен сам пред наказателното поле, получи от Азар и стреля по земя покрай куп от играчи - 1:0 за Челси.

Барселона нямаше идеи как да реагира и продължи безплодния си натиск, а в следващите минути "сините" имаха две обещаващи контраатаки, които не успяха да развият по най-добрия начин.

В 75-ата минута Кристенсен сбърка фатално и подаде неточно пред наказателното поле на Челси, Иниеста открадна топката и светкавично комбинира с Меси, който завърши по земя - 1:1.

В края изглежда и двата тима бяха доволни от равенството и оставиха всичко да се реши в реванша на 14 март.