Байерн има защо да се сърди на съдията, но отпада заради собствените си грешки: 5 извода след 2:2 срещу Реал

01.05.2018, 23:54 (обновена 05.05.2018, 09:48)

1 от 6 снимки Назад Напред

Реал Мадрид - Байерн Мюнхен 2:2

Заслужаваше ли Байерн да продължи напред и фаворит ли е Реал във финала - четете в изводите от мача в галерията...

Този мач ще остане в историята като един от класическите сблъсъци между Реал Мадрид и Байерн Мюнхен.

Великото съперничество между колосите продължи в тазгодишните полуфинали на Шампионската лига и както и миналия сезон, отново завърши с триумф на Мадрид.

След изстраданото 2:2 на "Бернабеу" снощи, Реал постигна общ резултат 4:3 и се класира на трети пореден финал в турнира. Баварците бяха на косъм да отстранят съперника с още едно решаващо попадение на чужд терен, но отново пропуснаха положенията си, както и преди седмица.

Всичко започна страхотно за тях с ранния гол на Кимих, но Реал бързо го върна чрез Карим Бензема. Френският нападател, редовно хулен от феновете на собствения си тим, взе ценен личен реванш с двата си гола в срещата. В началото на второто полувреме той наказа грешка на вратаря Улрайх за 2:1, а в 62-рата минута Хамес Родригес наказа бившите си съотборници за 2:2 и даде надежди на Байерн.

До края обаче гостите не се възползваха от положенията си и затова отпадат от надпреварата, макар и с високо вдигнати глави.

Байерн можеше да получи дузпа поне на три пъти в двубоя.

В 17-ата минута Левандовски беше дръпнат в наказателното поле, но в този случай отсъждане на наказателен удар щеше да е по-скоро пресилено. В края на полувремето обаче, при играта с ръка на Марсело, дузпата изглеждаше чиста.

През втората част Рамос извърши ужасно закъсняло влизане срещу Левандовски и макар че топката вече беше далеч, в тази ситуация също можеше да бъде отсъдена дузпа.

Какво не достигна на Байерн, как успя Реал да отстрани съперника, без да убеди с играта си, и има ли от какво да се страхува другият финалист?

Отговорите търсим в галерията с 5 извода от Реал Мадрид - Байерн Мюнхен 2:2.

Oще: байерн  байерн мюнхен  бернабеу  вратар  вратари  грешки  джунейт чакър  дузпа  защита  зинедин зидан  йошуа кимих  карим бензема  кейлор навас  киев  класика  класически сблъсък  ливърпул  марсело  надигран  надпревара  общ резултат  оставане  полуфинал  постижение  разлика  разочарование  реал  реал мадрид  реванш  роберт левандовски  рома  свен улрайх  скамейка  спасявания  съдийство  съдия  съперник  сърди  турнир  уязвим  фаворит  финал  финалист  хамес родригес  шампионска лига  юп хайнкес