Велик Ботев разгроми Бейтар в паметен мач | webcafe.bg

Велик Ботев разгроми Бейтар в паметен мач

20.07.2017, 22:12 (обновена 20.07.2017, 22:33)
Ботев - Бейтар 4:0

Футболистите се радват след четвъртия гол във вратата на Клейман. Мачът в Бургас ще се помни дълго, а походът на Ботев в Лига Европа продължава

Ботев Пловдив надмина всякакви очаквания за представянето си в Европа и в голям мач разгроми с 4:0 Бейтар Йерусалим.

След 1:1 в първия двубой, реваншът в Бургас тази вечер протече идеално за "канарчетата", които бяха страховити в предни позиции и можеха да вкарат още доста голове.

Още в 10-ата минута Тодор Неделев центрира от корнер, Пламен Димов скочи най-високо и засече с глава за 1:0.

Последваха пропуски от чисти положения на Фернандо Виана и Крум Стоянов, преди Виана да се разпише за 2:0 със знаменит гол от въздуха, засичайки центриране отдясно.

Така в 32-ата минута домакините вече имаха два гола преднина, а почти веднага след това вратарят Чворович подари топката на противников футболист, но намеса на Пламен Димов попречи на израелците да се върнат в мача.

В края на полувремето Неделев направи още един пропуск за Ботев, но през втората част жълто-черните решиха всичко.

В 49-ата минута при нестандартно изпълнение на Тодор Неделев от фаул топката се удари в гредата и подведе вратаря Клейман, а Лъчезар Балтанов реагира мигновено и с добавка покачи на 3:0.

До края Ботев правеше каквото си поиска на терена. В 78-ата минута Бейтар даже остана с човек по-малко, заради изпросен втори жълт картон на Хайстер.

В 88-ата минута Косоко удари греда, но минута по-късно той изведе Фелипе Бризола на празна врата и така Бризола оформия крайния резултат 4:0.

В третия предварителен кръг на Лига Европа съперник на Ботев ще бъде португалският Маритимо.

Oще: бейтар  бейтар йерусалим  ботев  ботев пловдив  велик  велик мач  евробоец  евротурнири  иван чворович  канарчетата  лига европа  омар косоко  паметен мач  пламен димов  положения  пропуски  разгром  разгроми  съперник  тодор неделев  фелипе бризола  фернандо виана