Пике: Трябва да решим всичко в първия мач | webcafe.bg

Пике: Трябва да решим всичко в първия мач

05.04.2016, 11:51 (обновена 05.04.2016, 11:57)
жерар пике, барселона, пресконференция, шампионска лига

Пике се надява на нова мощна подкрепа от трибуните

Барселона приема Атлетико (Мадрид) в първи 1/4-финал от Шампионската лига. Каталунците влизат в сблъсъка след загуба с 1:2 в Ел класикото, а Жерар Пике иска тимът му да реши сблъсъка още в първия мач на „Камп Ноу“, особено след загубата от Реал.

„Трябва да опитаме да решим всичко още в първата среща, особено след това, което се случи в събота. Ще направим всичко по силите си, за да се представим по най-добрия начин и да отбележим възможно най-много голове.

Винаги е трудно след загуба. Искаме да играем бързо, особено срещу опонент като Атлетико. Искаме да докажем, че все още сме отборът, който спечели всичко. Искаме отново да го направим.

Загубата в събота наруши малко атмосферата. Не бяхме губили в 39 последователни мача, но такива неща се случват във футбола. Имаме възможност отново да поставим летвата високо.

До 70-ата минута контролирахме мача срещу Реал. Гледах отново мача и видях, че доминирахме. Но всичко вече е забравено – в главата ми е само мисълта за спечелването на титлата.

Атлетико прави страхотен сезон досега, така че е още по-трудно дори от събота. Защитават се добре, затова трябва да си подаваме топката на скорост. Очакваме същата подкрепа от феновете, както в събота“, заяви Пике.

Oще: 1/4-финали  атлетико мадрид  барселона  ел класико  жерар пике  камп ноу  реал мадрид  четвъртфинали  шампионска лига  шампионска лига яник караско