Ливърпул е радост за окото, но без Салах се разпада тотално: 5 извода след гръмкото 5:2 над Рома

24.04.2018, 23:53 (обновена 27.04.2018, 10:33)

1 от 6 снимки Назад Напред

Ливърпул - Рома 5:2

Салах беше феноменален срещу бившия си клуб и продължава да чупи рекорди през сезона, но защо Ливърпул изглежда толкова зле във всички линии, когато той не е на терена?

В един от най-емоционалните полуфинали в Шампионската лига, Ливърпул надви Рома с 5:2 и изглежда много близо до финала на надпреварата в Киев.

Двата тима предложиха мечтан спектакъл, в който изглеждаше, че домакините можеха да победят с 10:0, но накрая позволиха на Рома да се върне в мача и да си остави шансове за реванша на "Олимпико" на 2 май.

Зрителите видяха равностойни първи 25 минути в двуостър сблъсък и здрава битка в центъра.

В следващите около 50 минути обаче Ливърпул прегази гостите и вкара петте си гола, по два на Мохамед Салах и Роберто Фирмино и един на Садио Мане, който пропусна още изгодни положения.

Рома използва отпускането на "мърсисайдци" в последната част от срещата и първо Един Джеко се възползва от увисване на Ловрен, за да вкара дежурния си гол, а после Диего Пероти отбеляза дузпа за игра с ръка на Милнър и направи реванша далеч по-непредсказуем.

Какво научихме от този мач, който няма да се забрави скоро, може да видите в галерията с 5 извода от Ливърпул - Рома 5:2.

Oще: анфийлд  асистенции  барселона  вълците  голове  деветка  джеймс милнър  диего пероти  дузпа  дълга топка  един джеко  еузебио ди франческо  засада  защита  игра с ръка  крах  ливърпул  манчестър сити  мохамед салах  мърсисайдци  нападател  обрат  олимпико  отнемане на топката  полуфинал  постижения  преса  провали  първи мач  радост за окото  разпада  реванш  римляните  роберто фирмино  рома  садио мане  срив  статистика  странични съдии  суперлативи  тактика  тактически  тактически грешки  тотално  треньор  тънко положение  халфова линия  център  чудо  шампионска лига  шансове  юрген клоп