Извънземен Салах подчини Рома, но "вълците" съхраниха интригата в края

24.04.2018, 22:35 (обновена 25.04.2018, 01:44)
Ливърпул - Рома 5:2

Салах е награбен от съотборниците си, след като откри резултата

Ливърпул победи Рома с 5:2 на "Анфийлд" в спиращ дъха първи полуфинал от Шампионската лига.

"Мърсисайдци" мачкаха съперника през по-голямата част от мача и водеха с 5:0 10 минути преди края. Могъщият Мохамед Салах записа 2 гола и 2 асистенции, а Роберто Фирмино се отчете със същия актив.

В последните минути обаче гостите отбелязаха два гола на чужд терен и съхраниха надежди за нов паметен обрат, който ще опитат да осъществят на "Олимпико" на 2 май.

Рома започна добре мача и домакините не успяха да наложат очаквания натиск от първите минути. Строотман даже отправи плътен удар, който Кариус улови.

В 5-ата минута Фирмино не успя да стреля добре по диагонала, а още преди средата на полувремето Алекс Окслейд-Чембърлейн получи неприятна контузия и беше принудително заменен от Вайналдум.

В 20-ата минута Рома можеше да поведе: Александър Коларов отправи опасен шут отдалеч, Кариус не реагира добре и топката се отби от гредата.

Малко по-късно обаче Ливърпул заигра по познатия начин и до края на полувремето наложи свиреп натиск, а положенията пред вратата на Алисон валяха едно след друго.

Садио Мане не успя да оползотвори две страхотни положения, после удар на Салах беше спасен от вратаря и попадение на Мане беше правилно отменено заради засада.

В 34-ата минута логичното се случи и Ливърпул поведе с фамозен гол на Мохамед Салах. Манолас му остави твърде много пространство, египтянинът си нагласи топката отдясно и стреля неспасяемо с левия крак - топката се отби от горната греда и се оплете в мрежата за 1:0.

Само две минути по-късно Деян Ловрен беше оставен да стреля с глава след корнер, но изстрелът му намери гредата. Все пак домакините вкараха втори гол в самия край на полувремето.

Роберто Фирмино направи бърз пробив при контраатака и пусна на Салах, който брилянтно копна топката над Алисон - 2:0. Героят за Ливърпул не се зарадва и при двата си гола във вратата на Рома от уважение към своя бивш клуб.

През втората част наказателната акция на домакините продължи.

В 54-ата минута Салах отново беше оставен отдясно и пусна към Садио Мане, който най-сетне вкара след няколкото си пропуска, а резултатът стана 3:0. Този гол обаче не трябваше да бъде признат, тъй като имаше засада при паса към Салах.

В 61-ата минута египтянинът направи пореден пробив отдясно, подигра се с Жуан Жезус и поднесе на Фирмино на празна врата, а бразилецът покачи на 4:0.

В 68-ата минута Милнър центрира от корнер, а Фирмино с глава вкара втория си гол в мача, за да направи резултата смазващото 5:0.

Салах обаче беше заменен малко след това, а играта на Ливърпул се срина, докато Рома се съживи.

В 81-ата минута Ловрен увисна при една висока топка, Един Джеко я овладя зад гърба му и разстреля Кариус за 1:5.

В 85-ата минута Милнър отклони с ръка в наказателното шут към вратата на Ливърпул и Рома получи дузпа. Резервата Диего Пероти я вкара за крайното 2:5, което оставя реванша поне донякъде отворен.

Oще: алисон  анфийлд  асистенция  вълците  греда  деян ловрен  джеймс милнър  диего пероти  дузпа  един джеко  извънземен  интрига  ливърпул  лорис кариус  мохамед салах  мърсисайдци  обрат  полуфинал  разгром  реванш  роберто фирмино  рома  садио мане  спектакъл  съхрани интригата  шампионска лига  юрген клоп