5 фактора, които могат да решат Ливърпул - Сити в Шампионската лига

01.04.2018, 22:40 (обновена 04.04.2018, 14:57)

1 от 6 снимки Назад Напред

мане

Снимка: © Getty

Тази ситуация със Садио Мане и Едерсон в мача от септември донесе червения картон на сенегалеца, а впоследствие Сити победи с 5:0. Сега двата тима отново са един срещу друг и залогът е полуфинал в Шампионската лига. Кои ще са решаващите фактори в сблъсъка?

Тази седмица ще се насладим на футбол от най-висока класа в Шампионската лига.

Във вторник и сряда ще се изиграят първите мачове от четвъртфиналите в надпреварата и на първо време вниманието приковава двубоят между Ювентус и Реал Мадрид - повторение на миналогодишния финал.

Нищо чудно обаче най-много голове и емоции да дойдат от английския сблъсък между Ливърпул и Манчестър Сити, които се срещат на "Анфийлд" в сряда.

Жребият, противопоставил два от най-красиво и атакуващо играещите тимове в света, беше посрещнат с голямо вълнение не само от техните собствени фенове, но и от неутралните зрители.

Достатъчно е да си спомним какво сътвориха "мърсисайдци" и Сити през януари, отново на "Анфийлд", когато възпитаниците на Юрген Клоп спечелиха със спиращо дъха 4:3 и нанесоха единствената и до момента загуба на "гражданите" във Висшата лига този сезон.

Преди това обаче, на "Етихад" Сити беше разгромил с 5:0 същия съперник, улеснен от широко коментирания червен картон на Садио Мане.

Какво да очакваме този път от Ливърпул-Сити? В галерията ще видите 5 фактора, които могат да решат сблъсъка помежду им.

Oще: 1/4-финал  английски сблъсък  анфийлд  атакуващо  голове  голове на чужд терен  градско дерби  дерби  домакинство  евертън  емоции  ефективност  залог  защита  календар  манчестър юнайтед  мениджър  нападение  очакване  пеп гуардиола  положения  превю  решаващи  сгъстен цикъл  спектакъл  стил на игра  тактически ходове  титла  треньор  турнирен сблъсък  фактори  четвъртфинал  шампионска лига  юрген клоп