Реал оцеля с дузпа в инфарктна драма на "Бернабеу", Юве беше на секунди от чудото!

11.04.2018, 23:41 (обновена 12.04.2018, 09:45)
Реал Мадрид - Ювентус 1:3

Грешникът за Юве Бенатия направи дузпа в 93-ата минута, а Роналдо показа непоклатима психика и я вкара с неспасяем удар. Преди това обаче Ювентус направи чудеса от храброст

Реал оцеля в Шампионската лига след луд реванш срещу Ювентус на "Сантяго Бернабеу".

"Белите" падаха с 0:3 до последните секунди - резултат, който щеше да вкара мача в продължения, но с дузпа в 98-ата минута отбелязаха гола, който в крайна сметка ги класира за краен резултат 1:3 и общ от двата мача 4:3 за Реал.

Ювентус започна вихрено, а отбраната на домакините изглеждаше зле в отсъствието на наказания капитан Серхио Рамос. Още във 2-ата минута Кедира центрира отдясно и Марио Манджукич заби с глава за 1:0. Така Юве получи голям импулс за обрат след тежкото 0:3 в първия мач и в следващите минути притисна съперника.

След 10-ата минута Реал влезе в мача и до края на частта изпусна множество положения, открили се пред Бейл, Иско и Варан. Последният даже удари греда.

В 36-ата минута Манджукич отново получи центриране отдясно и за втори път матира Навас - 2:0 и все по-големи шансове за обрат пред Юве!

Второто полувреме ситуациите пред двете врати продължиха да бъдат доста интересни, но Навас и Буфон се отчетоха с добри намеси.

В 59-ата минута Кейлор Навас обаче направи фрапираща грешка и изпусна топката в краката на Матюиди след далечно центриране. Французинът се възползва и довкара във вратата на домакините за 3:0.

Когато и двамата треньори се готвеха за продължения, се стигна до най-скандалната ситуация в мача.

30 секунди преди края на добавеното време Роналдо свали към Лукас Васкес в наказателното, а Васкес беше изблъскан в гръб от Бенатия. Реферът Майкъл Оливър не се поколеба да посочи бялата точка - дузпа за Реал!

Играчите на Юве наобиколиха съдията, а Джанлуиджи Буфон го бутна в гръб и получи директен червен картон във вероятно последния си мач в Шампионската лига.

На вратата застана резервата Шчезни, но той нямаше шанс при безпощадния шут на Кристиано Роналдо от 11-те метра, който класира Реал Мадрид на полуфинал - 1:3.

Oще: блейз матюиди  броат  вратар  джанлуиджи буфон  директен червен картон  драма  дузпа  инфарктна драма  кейлор навас  кристиано роналдо  лукас васкес  марио манджукич  мехди бенатия  полуфинал  реал  реал мадрид  секунди  червен картон  чудо  шампионска лига  юве  ювентус