Наполи не се отказа и сломи Ливърпул в края

Наполи беше по-активният тим през целия мач и заслужи успеха, който дойде накрая Снимка: Getty Images

Наполи победи Ливърпул с 1:0 на "Сан Паоло" в група C от Шампионската лига и излезе начело във временното класиране.

Играчите на Карло Анчелоти търсеха успеха през целия мач и го постигнаха в самия край с гол на Инсиние, докато "мърсисайдци" бяха необичайно пасивни и направиха твърде малко според собствените си стандарти.

Както можеше и да се очаква, съперниците предложиха директен футбол и високо темпо. Положенията обаче бяха за Наполи, докато Ливърпул не успяваше да застрашава Давид Оспина.

В 10-ата минута сантиметри разделиха Лоренцо Инсиние от откриване на резултата. В 33-ата Аркадиуш Милик се завъртя и светкавично стреля, но Алисон спаси.

След почивката Алисон направи нови спасявания, Джо Гомес изчисти пред голлинията, а резервата Дрис Мертенс щеше да счупи гредата със зверски шут отблизо.

Голът най-сетне падна в 90-ата минута. Кайехон намери с прострелна топка Инсиние, който засече по земя и донесе успеха на Наполи.

Неаполитанците вече имат 4 т. на върха в групата, следват ПСЖ и Ливърпул с по 3 и Цървена звезда с 1.