Арсенал уби интригата рано и оглави групата след равенството на Лудогорец

Въпреки че имаше съмнения, че Арсен Венгер няма да подходи достатъчно сериозно към сблъсъка, мениджърът на „топчиите“ бе заложил на почти всичките си титуляри. Снимка: getty

Арсенал завърши начело в група А на Шампионска лига, след като победи Базел като гост с 4:1. Същевременно в другата среща Лудогорец и ПСЖ завършиха наравно 2:2, което прати лондончани на върха и класира българския тим в Лига Еврпа.

За „топчиите“ с хеттрик се отчете Лукас Перес, който игра ефективно през цялото време, а един гол добави и Алекс Иуоби. Сеиду Думбиа пък се отчете за швейцарския тим.

Въпреки че имаше съмнения, че Арсен Венгер няма да подходи достатъчно сериозно към сблъсъка, мениджърът на „топчиите“ бе заложил на почти всичките си титуляри, а натискът, който лондончани започнаха да упражняват още в първите секунди, даде да се разбере, че гостите търсят победата на всяка цена.

В осмата минута Санчес даде ювелирен пас към включилия се в противниковото наказателно поле Гибс, който извади успоредна на вратата топка към Лукас Перес. Деветката на „артилеристите“ подходи хладнокръвно, пое и отбеляза, за да даде ранна преднина на своите.

180 секуни по-късно Базел отвърна на удара, но попадението им бе отменено, защото Матиас Делгадо бе в положение на засада.

В 16-ата минута преднината на Арсенал се удвои, след като Гибс стреля по диагонала, а лоша намеса на вратаря на швейцарците Томаш Ваклик прати топката в краката на Перес, който не изпита никакво затруднение и покачи на 2:0.

До края на полувремето гостите предоставиха инициативата на Базел, но домакините опитваха предимно с центрирания да притесняват съперника, но това не доведе до резултат. Все пак в 40-ата минута Давид Оспина парира опасен изстрел на Ренато Щефан, който проби индивидуално, но това се оказа единственият случай, в който отбраната на „артилеристите“ се пропука.

След почивката момчетата на Венгер довършиха започнатото и си осигуриха победата.

Първо Лукас Перес оформи своя хеттрик в началните минути на второто полувреме, а малко след това Алекс Иуоби също се разписа след хубава комбинация между Санчес и Йозил.

В 78-ата минута Базел намали, когато резервата Сейду Думбиа реализира, но надеждата на неговия тим отдавана вече се беше изпарила.