Мъри и Астана отпаднаха след героично 3:3 в Португалия

Мъри и Астана си тръгнаха достойно от Европа Снимка: Getty Images
Мъри и Астана си тръгнаха достойно от Европа

Воденият от Станимир Стоилов тим на Астана отпадна от турнира Лига Европа след 3:3 като гост на португалския Спортинг Лисабон.

Двубоят до голяма степен бе предрешен още преди седмица в Казахстан, когато португалците победиха с 3:1 в първия 1/16-финал между двата тима.

Твърде вероятно е това да е последният мач за Станимир Стоилов начело на Астана.

Мъри почти сигурно ще поеме националния отбор на Казахстан, като новината може да стане факт още в следващите дни.

Срещата в Португалия започна по ужасяващ начин за тима на българския специалист, който изоставаше в резултата след само 3 минути игра. Автор на попадението за Спортинг бе холандецът Баст Дост, а асистент бе Браян Руис.

Астана обаче е смути от ранния гол, а напротив, започна да играе все по-добре и това даде резултат в 37-ата минута, когато Марин Томасов отбеляза хубаво попадение. Минута по-рано Джордже Деспотович от гостите нацели лявата греда на Патрисио. Така двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 1:1.

Второто полувреме започна, точно както и първото - с гол на Спортинг. В 53-ата минута Бруно Фернандеш вкара красиво попадение от далечна дистанция, за да направи резултата 2:1 за домакините.

В 63-ата минута Фернандеш окончателно уби надеждите на Астана, след като успя да отбележи второто си попадение в срещата - 3:1.

В 80-ата минута на мача отборът на Мъри направи резултата 2:3 чрез Патрик Твумаси, а дълбоко в добавеното време Дмитри Шомко вкара нов гол за Астана и оформи крайното 3:3.

Атлетико Мадрид победи у дома ФК Копенхаген с 1:0 в реванша от 1/16-финалите на Лига Европа и с общ резултат 5:1 се класира за следващата фаза на надпреварата.

Кевин Гамейро още в самото начало вкара победния гол за "дюшчкиите" след асистенция на Анхел Кореа.

(в първия мач 0:1, общ резултат 5:2)

1:0 Чиро Имобиле (7), 2:0 Бастош (26), 3:0 Чиро Имобиле (43), 4:0 Фелипе Андерсон (51), 5:0 Чиро Имобиле (71), 5:1 Харлем Гнохере (82)

РБ ЛАЙПЦИГНаполи 0:2

(в първия мач 3:1, общ резултат 3:3)

0:1 Пьотр Зелински (33), 0:2 Лоренцо Инсиние (86)

СПОРТИНГ (ЛИСАБОН) – Астана 3:3

(в първия мач 3:1, общ резултат 6:4)

1:0 Бас Дост (3), 1:1 Марин Томасов (37), 2:1 Бруно Фернандеш (53), 3:1 Бруно Фернандеш (63), 3:2 Патрик Твумаси (80), 3:3 Дмитри Шомко (90+4)

ВИКТОРИЯ (ПИЛЗЕН) – Партизан 2:0

(в първия мач 1:1, общ резултат 3:1)

1:0 Михаел Кръменчик (67), 2:0 Алеш Чермак (90+4)

Виляреал – ОЛИМПИК (ЛИОН) 0:1

(в първия мач 1:3, общ резултат 1:4)

0:1 Бертранд Траоре (85)

ЗЕНИТ – Селтик 3:0

(в първия мач 0:1, общ резултат 3:1)

1:0 Бранислав Иванович (8), 2:0 Далер Кузяев (27), 3:0 Александър Кокорин (61)