ЦСКА не постигна подвиг, съдийска тесла сломи "червените"

Сенегалският нападател Н'Дойе отбеляза двата гола във вратата на ЦСКА и стана герой за Копенхаген. Засадата при първото попадение обаче се виждаше от самолет Снимка: Getty Images

ЦСКА приключи участието си в Лига Европа след втора поредна загуба от датския Копенхаген с резултат 1:2.

"Червените" не успяха да сътворят подвиг в гостуването на "Паркен" и да постигнат обрат, след като бяха загубили първата среща със същия резултат - макар че отново оставиха добри впечатления с играта си.

Българският тим обаче беше и грубо ощетен от турския рефер Халил Мелер, което дойде в повече след някои спорни решения на белгийския му колега Барт Вертентен в първия мач на "Васил Левски".

ЦСКА не тръгна да поема излишни рискове в началото и мачът течеше равностойно. В 12-ата минута гостите стигнаха до първа добра възможност при шут на Тиаго Родригес, който не намери целта.

В 23-ата минута при първата си по-добра ситуация Копенхаген поведе със съдействието на страничния съдия. Защитата на ЦСКА се изтегли за изкуствена засада, а Томсен изведе Даме Н'Дойе и сенегалецът завърши покрай вратаря за 1:0.

Повторенията показаха, че нападателят се намира в очевадна засада в момента на паса и това доведе до бурни протести у футболистите на "армейците".

След това тонусът в играта на българския отбор логично спадна, макар че в края на полувремето Бодуров имаше шанс да обстрелва вратата с глава след корнер.

На почивката Нестор Ел Маестро пусна втори чист нападател в лицето на Евандро и това се оказа успешен ход.

Десетина минути след подновяването на играта Н'Дойе отново вкара от засада, но този път тя беше отсъдена и голът не беше зачетен. Впоследствие отново сенегалският нападател беше на изстрелна позиция при много опасна контраатака, но Черниаускас спаси удара му.

Така в 58-ата минута ЦСКА нанесе своя удар и изравни резултата. Мауридес прекрасно изведе Евандро зад защитата и влезлият като резерва бразилец порази вратата на Копенхаген за 1:1.

Надеждите на "червените" обаче почти приключиха в 64-ата минута, когато Н'Дойе беше изпуснат твърде елементарно след ъглов удар и отблизо с глава вкара втория си гол, за да изведе домакините отново напред - 2:1.

На ЦСКА отново трябваха два чисти гола, но атаките на тима до края не носеха голяма опасност за Йоронен и двубоят приключи без повече попадения.