Наполи разбит у дома, Атлетико си свърши работата

15.02.2018, 23:47 (обновена 16.02.2018, 00:53)
Наполи - РБ Лайпциг 1:3

РБ Лайпциг се възползва от грешките на Наполи и взе добра победа като гост, а Тимо Вернер се отчете с два гола

РБ Лайпциг надви с 3:1 Наполи като гост и направи голяма крачка към 1/8-финалите в Лига Европа.

Неаполитанците бяха излезли предимно с резерви и бяха надиграни от съперника, макар че поведоха чрез Адам Унас в 52-ата минута.

Немците осъществиха обрат с изравнителен гол на Тимо Вернер в 61-ата минута и после с точен удар на Брума отблизо за 2:1.

В последната атака Тимо Вернер вкара втория си гол и почти отказа Наполи от Лига Европа още преди реванша.

В друг от късните мачове Атлетико разби Копенхаген с 4:1 при гостуването си в Дания и също вече гледа към 1/8-финалите.

Домакините поведоха с гол на Виктор Фишер след 15 минути игра, но 6 минути по-късно Саул изравни с глава, а преди края на полувремето Кевин Гамейро изведе Атлетико напред.

През втората част Антоан Гризман и Витоло също се разписаха, за да осигурят комфортната победа.

По същото време Стяуа успя да излъже Лацио и да вземе ценна домакинска победа с 1:0.

Харлем-Еди Гноер вкара единственото попадение в 29-ата минута, а румънците опазиха вратата си суха и имат предимство преди реванша.

В едно от дербитата в тази фаза Лион взе добър аванс у дома срещу Виляреал и победи с 3:1.

Французите поведоха веднага след почивката с два бързи гола на Ндомбеле и Набил Фекир. В 63-ата минута Пабло Форналс вкара за гостите ценния гол на чужд терен с много силен удар, който Антонио Лопес не успя да спре.

Десетина минути преди края обаче Мемфис Депай се открои с красив гол от дистанция за крайното 3:1.

Oще: антоан гризман  атлетико  атлетико мадрид  виляреал  витоло  гол на чужд терен  гостуване  кевин гамейро  копенхаген  лацио  лига европа  лион  мемфис депай  набил фекир  наполи  ндомбеле  пабло форналс  първи мач  разбит  рб лайпциг  реванш  резерви  саул нигес  стяуа  тимо вернер  харлем-еди гноер