Наполи разбит у дома, Атлетико си свърши работата

РБ Лайпциг се възползва от грешките на Наполи и взе добра победа като гост, а Тимо Вернер се отчете с два гола Снимка: Getty Images

РБ Лайпциг надви с 3:1 Наполи като гост и направи голяма крачка към 1/8-финалите в Лига Европа.

Неаполитанците бяха излезли предимно с резерви и бяха надиграни от съперника, макар че поведоха чрез Адам Унас в 52-ата минута.

Немците осъществиха обрат с изравнителен гол на Тимо Вернер в 61-ата минута и после с точен удар на Брума отблизо за 2:1.

В последната атака Тимо Вернер вкара втория си гол и почти отказа Наполи от Лига Европа още преди реванша.

В друг от късните мачове Атлетико разби Копенхаген с 4:1 при гостуването си в Дания и също вече гледа към 1/8-финалите.

Домакините поведоха с гол на Виктор Фишер след 15 минути игра, но 6 минути по-късно Саул изравни с глава, а преди края на полувремето Кевин Гамейро изведе Атлетико напред.

През втората част Антоан Гризман и Витоло също се разписаха, за да осигурят комфортната победа.

По същото време Стяуа успя да излъже Лацио и да вземе ценна домакинска победа с 1:0.

Харлем-Еди Гноер вкара единственото попадение в 29-ата минута, а румънците опазиха вратата си суха и имат предимство преди реванша.

В едно от дербитата в тази фаза Лион взе добър аванс у дома срещу Виляреал и победи с 3:1.

Французите поведоха веднага след почивката с два бързи гола на Ндомбеле и Набил Фекир. В 63-ата минута Пабло Форналс вкара за гостите ценния гол на чужд терен с много силен удар, който Антонио Лопес не успя да спре.

Десетина минути преди края обаче Мемфис Депай се открои с красив гол от дистанция за крайното 3:1.