Ливърпул подчини Сити във велика нощ на "Анфийлд"

04.04.2018, 22:34 (обновена 05.04.2018, 10:25)
Ливърпул - Тотнъм 2:0

Мане вкара третия гол в този паметен за "мърсисайдци" двубой

Ливърпул изживя велика нощ на своя "Анфийлд" и покоси Манчестър Сити с 3:0 в първи четвъртфинален сблъсък между двата тима в Шампионската лига.

След блестящо първо полувреме и голове на Салах, Окслейд-Чембърлейн и Мане, "мърсисайдци" шокираха най-добрия отбор в Англия от началото на сезона и сигурен шампион Сити. През втората част Ливърпул удържа в защита и запази преднината си, с което се превръща в абсолютен фаворит за продължаване на полуфиналите.

Мачът започна с няколко нелоши атаки и в двете посоки, но Ливърпул удари първи. В 12-ата минута Мохамед Салах получи извеждащ пас при контраатака и топката стигна до Фирмино, чийто удар беше спасен от Едерсон. Фирмино обаче успя да продължи към Салах, който завърши точно атаката и не пропусна да се разпише и в този мач - 1:0.

Отговорът на Сити дойде бързо, но Лерой Сане не успя да стреля добре от малък ъгъл след много силен пробив. В 20-ата минута Алекс Окслейд-Чембърлейн беше оставен да си нагласи топката пред наказателното поле и да отправи неспасяем удар, с който резултатът стана 2:0.

Попаденията дадоха криле на домакините, които изнесоха много силни минути впоследствие, а защитата на Сити издишаше. В 31-ата минута Салах качи топката на главата на Садио Мане, който отблизо не пропусна да накаже Едерсон за трети път - 3:0 и една мечтана първа част за Ливърпул.

Второто полувреме обаче беше съвсем различно.

Манчестър Сити натисна, а в 53-ата минута героят за Ливърпул през целия сезон Салах беше заменен принудително заради контузия.

Отбраната на "мърсисайдци" се прибра дълбоко назад и тимът не създаде нищо в атака, но успя да удържи атаките на съперника. Играта на Сити продължаваше да не върви и те стигнаха до твърде малко реални положения.

Малко преди края топката влезе в мрежата зад Кариус, но беше отсъдена засада на Лерой Сане при много тънка ситуация.

Така Манчестър Сити ще се нуждае от подвиг на свой терен в реванша идния вторник.

Oще: алекс окслейд-чембърлейн  анфийлд  велика нощ  гражданите  едерсон  контузия  лерой сане  ливърпул  манчестър сити  мохамед салах  мърсисайдци  пеп гуардиола  подчини  полувреме  принудителна смяна  първи мач  реванш  роберто фирмино  садио мане  сити  четвъртфинал  юрген клоп