Роналдо отново вкара, но Аякс не се даде на Юве

Роналдо не пропусна да запише дежурния си гол в Лигата, но Аякс изравни веднага след почивката и всичко ще се решава на реванша Снимка: Getty Images

Аякс и Ювентус завършиха 1:1 в Амстердам в първия си сблъсък от 1/4-финалите на Шампионската лига.

Двата тима предложиха вълнуващ двубой с доста положения и справедливо не излъчиха победител, а полуфиналистът ще бъде определен в реванша в Торино на 16 април.

Домакините подходиха смело на свой терен и в 18-ата минута можеха да открият чрез Зийех, но Шчезни изби над гредата.

После и Ван де Бек беше близо до гола, а Юве определено изпитваше трудности в защита. Първи обаче удариха "бианконерите", и то в последните секунди на първото полувреме.

Отлична атака стигна до Кансело отдясно, който центрира, а Кристиано Роналдо плонжира и с глава направи резултата 1:0 за Ювентус.

Така гостите имаха аванс на почивката, но още при първата атака за втората част Аякс изравни.

Кансело сгреши и загуби топката, Давид Нерес проби и стреля точно по диагонала за 1:1.

Аякс използва момента и наложи натиск, но "Старата госпожа" успя да се справи и постепенно изравни играта.

В 83-ата минута Шчезни направи много важно спасяване срещу Екеленкамп, а три минути по-късно Дъглас Коща можеше да донесе успеха на Юве, но разтресе гредата.